Dark Base 700 – modułowa obudowa od be quiet!

Dark Base 700 – modułowa obudowa od be quiet!

Nowa obudowa od be quiet – Dark Base 700 jest mniejszym bratem obudów Dark Base 900 oraz 900 Pro i skierowana jest do entuzjastów komputerowych, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonania.

Dziś w sklepach pojawi się najnowsza obudowa dobrze znanego producenta – be quiet! Posiada modularny układ z wyjmowanymi slotami na dyski, możliwość zmiany pozycji płyty głównej, zaślepki, dzięki którymi możemy zakryć wystające kable – o ile nie korzystamy ze wszystkich miejsc na dyski twarde. Z tyłu tacki na płytę główną znajduje się miejsce na 3 dyski SSD, a dwie z trzech klatek na dyski HDD mogą być umieszczone pod piwniczką na zasilacz. Górna jej część podzielona jest na cztery wyjmowane segmenty, które poprawiają temperatury w obszarze pokrywy, a także pozwalają na montaż większego radiatora z przodu obudowy po demontażu jednego z segmentów. Zarówno na dole obudowy, jak i na pokrywie zasilacza można zamontować dodatkowe wentylatory, co z pewnością poprawi nam przepływ powietrza.

W obudowie znajdzie się miejsca aż na 3 dyski SSD oraz trzy klatki na dyski HDD, co powinno być wystarczające nawet dla najbardziej wymagających graczy

Obudowa be quiet! Dark Base 700 pozwala również na równoległy montaż karty graficznej względem płyty głównej za pomocą opcjonalnego slotu, jednak nie jest on na wyposażeniu obudowy. Fabrycznie zainstalowane w niej są dwa wentylatory SilentWings 3 PWM o wielkości 140 mm, jednak entuzjaści chłodzenia wodnego będą mogli zamontować tam radiatory o wielkości nawet do 360 mm. Ponadto obudowy wyposażone są w specjalnie wysuwaną ramę montażową na chłodnicę lub wentylatory na górze konstrukcji. Dodatkowo Dark Base 700 jest posiada kontroler wentylatorów, do którego możemy podłączyć sześć wentylatorów – co więcej, można dzięki niemu je podzielić na dwie grupy pracujące niezależnie od siebie. Konstrukcja wykonana jest z aluminium oraz stali o grubości 1,2 mm, co zapewnia jej trwałość i elegancki wygląd. Obudowa posiada również zewnętrzne podświetlenie LED RGB w sześciu przełączanych kolorach oraz trzech trybach pracy – wszystko to sterowane jest kontrolerem. Z przodu obudowy znajdziemy włącznik, jedno wejście USB 3.1, dwa porty USB 3.0, wejścia HD audio, a także sterowanie wentylatorami oraz podświetleniem LED RGB. Sugerowana cena Dark Base 700 wynosi 189 euro.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dark Base 700 – modułowa obudowa od be quiet!

 0