Darkest Dungeon II - early access tylko w Epic Games Store

Darkest Dungeon II - early access tylko w Epic Games Store

Darkest Dungeon zadebiutowało w 2016 roku i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy. Produkcja z jednej strony cechuje się prostymi założeniami, a z drugiej strony jest szalenie wręcz wymagająca pod względem poziomu trudności. W połączeniu z nieskomplikowaną, ale mroczną i klimatyczną grafiką dało to przepis na spory sukces. Nic dziwnego, że Red Hook Studio w pewnym momencie zaczęło pracować nad kontynuacją, czyli Darkest Dungeon II. W niej po raz kolejny przyjdzie nam pokierować losami śmiałków, którzy starają się przetrwać w czasach apokalipsy. W porównaniu z jedynką założenia w dużej mierze będą identyczne, ale nie obejdzie się bez kilku nowości. Teraz dowiedzieliśmy się, na kiedy planowana jest premiera produkcji w tzw. early access, czyli wczesnym dostępie.

Darkest Dungeon II w ramach wczesnego dostępu pojawi się w 2021 roku, ale tylko w Epic Games Store.

Darkest Dungeon 2

Twórcy z Red Hook Studios zdradzili, że gra we wczesnym dostępie zadebiutuje w 2021 roku. Dokładna data nie została jeszcze podana, ale prawdopodobnie poznamy ją w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Co ciekawe, early access Darkest Dungeon II będzie dostępny tylko i wyłącznie na platformie Epic Games Store. Czy to oznacza, że będzie to tytuł ekskluzywny dla tego launchera? Prawdopodobnie nie, ponieważ jeden z pracowników Red Hook Studios na Reddicie napisał, że mowa tylko i wyłącznie o wczesnym dostępie. Przy premierze pełnego wydania gra ma być dostępna również na innych platformach. Pomimo tego zmiana decyzji, o ile nastąpi, nie powinna nikogo dziwić. Być może Epic Games stwierdzi, że chce mieć Darkest Dungeon II ekskluzywnie tylko u siebie, nawet jeśli tylko na jakiś czas i wyłoży odpowiednią sumę pieniądzy. Przecież podobnie było w przypadku Borderlands 3 czy też Metro Exodus, co w obu przypadkach spotkało się z dużym sprzeciwem ze strony społeczności.

Co czeka nas w Darkest Dungeon II? Wiemy, że do gry wróci wielu znanych bohaterów i przeciwników, ale pojawi się też sporo nowych. Całość nadal ma się rozgrywać w ciemnych i mrocznych sceneriach, a walki rozgrywane będą w systemie turowym, chociaż mają być bardziej dopracowane. Nowością są natomiast trójwymiarowe modele postaci, widoczne na powyższym trailerze. Takie same pojawią się w grze, chociaż zostanie zachowany styl z pierwszej części. Zmianie ma ulec również meta gry, ale tutaj nie znamy żadnych szczegółów. Produkcja powstaje na silniku Unity i - jak już wcześniej wspominałem - we wczesnym dostępie zadebiutuje w 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darkest Dungeon II - early access tylko w Epic Games Store

 0