Darmowy Netflix w czasie pandemii? Nie dajcie się nabrać na oszustwo

Darmowy Netflix w czasie pandemii? Nie dajcie się nabrać na oszustwo

Okres pandemii koronawirusa to szczególny czas, kiedy większość ludzi na całym świecie proszona jest o pozostawanie w domu. Różne firmy starają się wspierać swoich użytkowników i zachęcać do unikania wyjść. Jest to niestety idealna okazja dla oszustów, którzy próbują wykorzystać nieuwagę mniej ostrożnych osób. W sieci pojawiło się w ostatnim czasie wiele stron i aplikacji, pozornie mających pokazywać aktualizowane w czasie rzeczywistym mapy rozprzestrzeniania się koronawirusa, a które w rzeczywistości służą jedynie do rozsyłania wirusów, ale komputerowych. Teraz pojawiło się nowe zagrożenie, przed którym ostrzega BitDefender. 

W okresie pandemii nasilają się ataki cyberprzestępców, którzy wykorzystują nowe okazje, jak liczne akcje z darmowym dostępem do aplikacji na czas kwarantanny.

Cyberprzestępcy wykorzystują sytuację i na fali różnych akcji z darmowym dostępem do usług, podszywają się po tą najbardziej popularną - Netflixa. Próbując wyłudzić informacje o użytkownikach, hakerzy rozsyłają za pośrednictwem komunikatorów i w mediach społecznościowych wiadomości o darmowym dostępie do Netflixa z powodu pandemii. Patrząc na zalew podobnych akcji, wiele osób może się nabrać - jest to jednak oszustwo. Treść komunikatu może brzmieć w taki sposób:  "Ze względu na pandemię wirusa koronawirus na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć". Oszuści wykorzystują m.in. domenę  netflix-usa [kropka] net, która nie ma nic wspólnego z Netflixem i została zarejestrowana kilka dni temu.

Netflix nie oferuje darmowego dostępu do swoich usług. Osoba, która da się złapać i kliknie w odnośnik, zostanie przekierowana na stronę podobną do Netflixa. Aby uzyskać rzekomy darmowy dostęp, trzeba udzielić informacji o sobie i pobrać aplikację, która oczywiście zawiera złośliwy kod. Można nawet podzielić się informację ze znajomymi i zaprosić ich do akcji. "W dobie panującego koronawirusa cyberprzestępcy próbują wykorzystać naszą uśpioną czujność i w każdy sposób chcą wykraść nasze cenne dane. Każdego dnia obserwujemy pojawienie się ogromnej ilości ataków phishingowych. Udostępniane są wszelkiego rodzaju złośliwe aplikacje, które zawierają malware czy ransomware. Warto dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Przede wszystkim nie wchodźmy na strony, którym nie ufamy, nie klikajmy w linki pochodzące z nieznanych źródeł. To klucz do sukcesu." - informuje Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w
Bitdefender Polska.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowy Netflix w czasie pandemii? Nie dajcie się nabrać na oszustwo

 0