Data premiery pierwszych Threadripperów i zapowiedź kolejnego modelu

 Data premiery pierwszych Threadripperów i zapowiedź kolejnego modelu

Karty graficzne Radeon RX Vega to nie jedyne high-endowe produkty PC zaprezentowane przez AMD w ramach targów SIGGRAPH 2017, bo zgodnie z wcześniejszymi sugestiami doczekaliśmy się także pełnoprawnej zapowiedzi procesorów Ryzen Threadripper.

O ile specyfikacja modeli Threadripper 1950X i 1920X ujawniona zostały już wcześniej przez producenta, który podawał także ich ceny (odpowiednio 999 USD za 16-rdzeniowy model oraz 799 USD za 12-rdzeniowy), tak teraz producent podał w końcu ich datę premiery. Ta zaplanowana została na 10 sierpnia, czyli ostatnie przecieki w tym temacie okazały się być trafione. Już dziś rusza ich przedsprzedaż, ale to dopiero początek, ponieważ AMD zapowiedziało, że ich nowa rodzina procesorów HEDT doczeka się jeszcze przynajmniej 4 modeli, a właśnie otrzymaliśmy pierwsze szczegóły na temat pierwszego z nich. Co ciekawe, w tym przypadku czerwona ekipa zrobiła krok wstecz, przynajmniej w zakresie ilości rdzeni - 1900X wyposażono bowiem w „jedynie” 8 rdzeni i 16 wątków.

O ile Threadripper 1950X i 1920X w przypadku graczy raczej nie będą najbardziej opłacalną opcją, tak już 1900X może okazać się ciekawą alternatywą dla tej grupy użytkowników

Procesor ten, podobnie jak inne CPU z tej serii, pochwalić może się wsparciem dla 64 linii PCIe, czterokanałowym kontrolerem pamięci i odblokowanym mnożnikiem (zasugerowano, że oferować będzie on największy potencjał OC. Oczywiście, tak jak pozostałe Threadrippery, współpracuje on z chipsetem X399 oraz podstawką TR4. Ponadto otrzymał on wyższe bazowe taktowanie (3,8 GHz) od modeli z większą ilością rdzeni, a w trybie Boost osiąga 4 GHz. Jego cena ustalona została na 549 USD, czyli o 50 USD mniej niż w przypadku bezpośredniego konkurenta od Intela, czyli  Core i7-7820X. AMD obiecuje też wyższą wydajność niż we flagowym Ryzenie 7, ale na konkrety będziemy musieli poczekać do premiery, która odbędzie się 31 sierpnia. Poniżej możecie sprawdzić jak wypada przygotowane przez producenta porównanie jego nowych procesorów z rywalami z tej samej półki cenowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Data premiery pierwszych Threadripperów i zapowiedź kolejnego modelu

 0