DaVinci Resolve dostępny teraz na iPadach

DaVinci Resolve dostępny teraz na iPadach

Blackmagic ogłosiło, że ich popularne narzędzie do edycji wideo, DaVinci Resolve, zostało udostępnione na iPad'y. Aplikacja trafiła do sklepu App Store, skąd może być pobrana przez wszystkie zainteresowane osoby. W podstawowej wersji program jest darmowy. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano płatną wersję premium.

Wygląda na to, że posiadacze tabletów od Apple z procesorami M1 lub M2 będą mogli wykorzystać potencjał drzemiący w tych układach. Firma Blackmagic poinformowała dziś na swoim Twitterze o udostępnieniu programu DaVinci Resolve na iPad'y. To popularne narzędzie do edycji wideo zostało wprowadzone do sklepu App Store. Należy dodać, że aplikację w podstawowej wersji można pobrać zupełnie za darmo. Dla wymagających użytkowników przygotowano wariant premium, za który trzeba zapłacić 94,99 dolarów. W ramach płatnej wersji otrzymujemy między innymi: możliwość pracy z plikami o dowolnej rozdzielczości do 6K i edycji wideo z większą liczbą klatek niż 60, zaawansowaną redukcję szumów, czy funkcje do współpracy z większymi zespołami.

Aplikację w podstawowej wersji można pobrać zupełnie za darmo, a dla wymagających użytkowników przygotowano wariant premium.

Należy dodać, że dostępny od teraz na iPad'ach DaVinci Resolve jest pełnoprawną wersją, którą znamy z pecetów. Osoby pracujące z tym programem nie powinny mieć zatem większego problemu z przesiadką na mobilną wersję. Ponadto, dostępne są również funkcje bazujące na sztucznej inteligencji oraz wsparcie dla Blackmagic Cloud, co ułatwia pracę nad projektem na wielu urządzeniach.

Jeśli chodzi o wymagania, zacznijmy od ilości dostępnego miejsca. DaVinci Resolve nie zajmie go dużo, bo waży 2 GB. Aplikacja wymaga oprogramowanie iPadOS w wersji 16.0 lub nowszej. Niezbędny jest także co najmniej chip A12 Bionic. Oczywiście im mocniejszy sprzęt, tym program powinien działać lepiej. Dlatego właśnie procesory M1 oraz M2 będą mogły pokazać swój potencjał. Wprowadzenie DaVinci Resolve na iPad'y sprawia, że tablety od Apple stają się jeszcze bardziej profesjonalne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: DaVinci Resolve dostępny teraz na iPadach

 0