DDR4 z nowym rekordem taktowania. Pamięci G.Skill wykręcone ponad 6 GHz

DDR4 z nowym rekordem taktowania. Pamięci G.Skill wykręcone ponad 6 GHz

Uznany specjalista od podkręcania pecetowych podzespołów, Toppc, właśnie ustanowił nowy rekord taktowania pamięci DDR4, przełamując barierę 6 GHz. W tym celu posłużył się modułami G.Skill Trident Z Royal RGB DDR4-4800, a trzeba odnotować, że te bazują na kościach Hynix DJR, które uznawane były dotychczas za gorsze pod kątem OC. Niemniej jednak pamięci firmy G.Skill tylko w ubiegłym roku wykorzystane zostały do pobicia aż 23 rekordów świata, a teraz jako pierwsze pokonały granicę 6 GHz. Co prawda mówimy tu o ekstremalnym podkręcaniu z wykorzystaniem ciekłego azotu, a osiągnięty zegar był niestabilny, ale jeszcze kilka lat temu uzyskanie takiej prędkości dla pamięci RAM wydawało się niemożliwe. Warto podkreślić, że poprzedni rekord, ustanowiony kilka miesięcy temu podczas targów Computex, także należał do Toppc i tym samym popularny tajwański overclocker bije się w ostatnim czasie sam ze sobą.

Toppc właśnie ustanowił nowy rekord taktowania pamięci DDR4, przełamując barierę 6 GHz.

Pamięci z nowym rekordem taktowania. Moduły G.Skill wykręcone ponad 6 GHz

Toppc blisko współpracuje z firmą MSI, dlatego nie dziwi, że do ustanowienia nowego rekordu wykorzystał cieszącą się wysoką renomą płytę główną MSI MPG Z390I (ITX) Gaming EDGE AC wraz z procesorem Intel Core i9-9900K. Taka platforma wraz z mnóstwem ciekłego azotu i zwiększeniem napięcia pamięci do poziomu 1,7 V pozwoliła mu na pobicie poprzedniego rekordu aż o 130 MHz. Dokładny uzyskany przez niego wynik na pamięciach G.SKILL DDR4 Trident Z Royal to 6016,8 MHz przy timingach wynoszących 31-63-63-63. Na powyższym screenshocie możecie zapoznać się z potwierdzeniem tego wyniku przez HWBot and CPU-Z.

„Uzyskanie DDR4-6000 MHz było naszym celem od jakiegoś czasu i jesteśmy ekstremalnie podekscytowani, że udało nam się osiągnąć ten kamień milowy wraz z MSI” - wyznał Tequila Huang, wiceprezes G.SKILL. Warto przy okazji przypomnieć, że kilka tygodni temu G.Skill i ASUS chwalili się innym rekordem, a mianowicie najwyższym taktowaniem pamięci na platformie AM4. Kolejny duży cel dla modułów RAM to przekroczenie granicy 7 GHz i choć dziś wydaje się to nierealne, to za kilka lat, kiedy na rynku rządzić będą już pamięci DDR5, może okazać się osiągalne, tak jak miało to miejsce z 6 GHz i DDR4. W międzyczasie możemy spodziewać się zaś bicia kolejnych rekordów obecnego standardu RAM.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DDR4 z nowym rekordem taktowania. Pamięci G.Skill wykręcone ponad 6 GHz

 0