Dead Island 2 debiutuje w Xbox Game Pass

Dead Island 2 debiutuje w Xbox Game Pass

Xbox Game Pass nieoczekiwanie wzbogacił się o grę Dead Island 2. Warto jednak zaznaczyć, że jest ona dostępna tylko w konkretnej subskrypcji i na platformie sprzętowej.

Dead Island 2 bez zapowiedzi wylądował w Xbox Game Pass. Co istotne pozostaje on dostępny tylko w abonamencie Ultimate i jedynie na konsolach Xbox. Gra nie trafiła do Game Passa na PC. Istnieje opcja, że tytuł w późniejszym czasie, gdy minie czasowa wyłączność na sprzedaż gry w Epic Games Store zostanie udostępniony również na komputerach. Dead Island 2 zadebiutuje na Steam 22 kwietnia. Premiera produkcji w Xbox Game Pass to spora niespodzianka, bowiem wcześniej ani Microsoft, ani wydawca nie sugerowali, że będzie ona dostępna w tej usłudze.

Dead Island 2 jest dostępne w Xbox Game Pass w wersji Ultimate. Gra nie trafiła jednak do PC Game Pass.

Ogłoszone po raz pierwszy w 2014 roku Dead Island 2 doświadczyło szeregu opóźnień i zmian deweloperów w trakcie burzliwego cyklu produkcyjnego. Dambuster, wewnętrzne studio Deep Silver, przejęło prace nad projektem w 2019 roku, a gra została ostatecznie wydana w kwietniu ubiegłego roku na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC za pośrednictwem Epic Games Store.

Dead Island 2 przekroczył oczekiwania w chwili premiery, sprzedając się w milionie egzemplarzy w trzy dni i dwa miliony w pierwszym miesiącu, co czyni ją „największą premierą Deep Silver w historii, zarówno pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i przychodów”, według spółki-matki Embracer Group.

Firma Deep Silver wydała pierwszy z dwóch fabularnych rozszerzeń do Dead Island 2 w listopadzie zeszłego roku, a premiera kolejnego, SOLA Festival, zaplanowana jest na drugi kwartał 2024 r. Obydwa są objęte specjalnym karnetem za 29,99 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 debiutuje w Xbox Game Pass

 0