Dead Island 2 odnosi olbrzymi sukces w kilka dni po premierze

Dead Island 2 odnosi olbrzymi sukces w kilka dni po premierze

Dead Island 2 zadebiutował kilka dni temu i już odniósł komercyjny sukces. Według wydawcy Deep Silver sprzedaż Dead Island 2 przekroczyła milion w pierwszy weekend dostępności. To duży sukces zważywszy, iż wydanie PC kupimy tylko w Epic Games Store.

Dead Island 2 odnosi sukces w pierwszych dniach po premierze

Dead Island 2 to gra tworzona wiele lat, która przeszła ciężką drogę, by dobiec do mety, i jak się okazuje zdołała odnieść duży sukces. Prawie dekadę po zaprezentowaniu pierwszego zwiastuna gra trafiła na PC oraz konsole PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One. Według wydawcy Deep Silver, Dead Island 2 w ciągu pierwszych trzech dni sprzedał się w nakładzie 1 miliona egzemplarzy na wszystkich docelowych platformach sprzętowych. Mówi się, że gracze rozegrali 11 milionów godzin w grze, zginęli 28 milionów razy i zabili ponad 1,1 miliarda zombie i to w kilka dni od debiutu.

Dead Island 2 w ciągu pierwszych trzech dni sprzedał się w 1 mln egzemplarzy.

Dead Island 2 odnosi więc rynkowy sukces i to na samym początku, co jest warte odnotowania, bo wersję komputerową na razie udostępniono jedynie w Epic Games Store z pominięciem Steam, który generuje większe zasięgi oraz lepszą sprzedaż. Z drugiej strony w parze z wysoką sprzedażą niekoniecznie idą oceny graczy, bo te przynajmniej w serwisie Metacritic nie są wysokie. Średnia nota z 87 recenzji społeczności wynosi 62%, natomiast w przypadku branżowych krytyków jest to 75% na podstawie 22 recenzji.

Dead Island 2 po dekadzie zadebiutował na rynku

Zapowiedziana po raz pierwszy w 2014 roku gra akcji o zombie miała szereg opóźnień i zmian ekip odpowiedzialnych za projekt, można więc powiedzieć, że przeszła burzliwy okres produkcyjny. Pierwotnie nad tytułem siedziało studio, które przygotowało Spec Ops: The Line Yager, ale w przyszłości trafił on do rąk Sumo Digital, choć ostatecznie projekt dokończył i naniósł zmiany wewnętrzny zespół Deep Silver, Dambuster Studios.

Trzeba też pamiętać, że pomysłodawcami serii Dead Island, które przygotowało pierwszą część z 2011 roku są deweloperzy z polskiego Techlandu. To jednak przeszłość, a Polacy nie działali nad kontynuacją.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 odnosi olbrzymi sukces w kilka dni po premierze

 0