Dead Island 2 sprzedaje się bardzo dobrze. Poznaliśmy nowe dane

Dead Island 2 sprzedaje się bardzo dobrze. Poznaliśmy nowe dane

Dead Island 2 odniósł duży sukces, na co wskazują dane opublikowane przez wydawcę. Wynika z nich, że gra okazała się największą premierą w historii PLAION i Deep Silver. Produkcja trafiła do sprzedaży pod koniec kwietnia.

Dead Island 2 odnosi duży sukces

Dead Island 2 to gra, na którą przyszło nam czekać długo, ale wreszcie, gdy już część graczy wątpiła, czy projekt dalej żyje, wydawca potwierdził, że deweloperzy nadal nad nim pracują i zostanie wydany za jakiś czas. Ten moment nadszedł 21 kwietnia 2023 i od tamtego dnia gra odniosła ogromny sukces. Jak wynika z nowych danych finansowych Embracer Group Dead Island 2 sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy. Jest to największy debiut w historii PLAION i Deep Silver pod względem sprzedanych kopii i przychodów wygenerowanych w ciągu pierwszych siedmiu dni od wydania.

Sprzedaż Dead Island 2 przekroczyła 2 mln egzemplarzy.

Dyrektor generalny Lars Wingefors stwierdził: „Z radością stwierdzam, że sprzedaż gry przekroczyła dwa miliony egzemplarzy. To satysfakcjonujące widzieć, że decyzja o daniu [Dambuster Studios] czasu na dopracowanie gry się opłaciła”. Cóż wypada pogratulować sukcesu, jaki odniósł Dead Island 2 i zapewne sprzedaż w najbliższych miesiącach urośnie jeszcze bardziej. Warto przypomnieć, że wysoka sprzedaż miała miejsce już w pierwszych trzech dniach po debiucie, kiedy gra zanotowała sprzedaż 1 mln kopii.

Z drugiej strony oceny wersji PC w serwisie Metacritic nie są wysokie. Wśród graczy tytuł zebrał średnią ocenę na poziomie 6,7%, natomiast branżowi krytycy ocenili ją na 75%. Wpływ na sprzedaż edycji komputerowej może mieć fakt, że obecnie kupimy ją tylko w Epic Games Storem co ogranicza dostępność.

Dead Island 2 - długa i kręta droga do premiery

Dead Island 2 to kontynuacja pierwszej części wydanej w 2011 roku, za której powstanie odpowiada polskie studio Techland, aczkolwiek przy kontynuacji nie pracowała pierwotna firma z Polski. Grę zapowiedziano w 2014 roku. Pierwotnie nad tytułem siedziało studio, które przygotowało Spec Ops: The Line Yager, jednak w przyszłości trafił on do rąk Sumo Digital, choć ostatecznie projekt dokończył i naniósł zmiany wewnętrzny zespół Deep Silver, Dambuster Studios.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 sprzedaje się bardzo dobrze. Poznaliśmy nowe dane

 0