Dead Rising może wrócić. Capcom pododobno pracuje nad nową grą

Dead Rising może wrócić. Capcom pododobno pracuje nad nową grą

Dead Rising to seria survival-horrorów, która pierwotnie zadebiutowała w 2006 roku wyłącznie na konsoli Xbox 360. Lata później udostępniono też port PC. Kolejne części trafiły już na wszystkie wiodące platformy w tym PlayStation, choć Dead Rising 3 ominął urządzenie Sony. Teraz pojawiły się głosy o przygotowywaniu nowej produkcji osadzonej w świecie wykreowanym przez Capcom.

Dead Rising może powrócić do żywych

Blisko siedem lat po wydaniu ostatniej części Dead Rising marka ponownie znalazła się na ustach graczy, za sprawą plotki rozpowszechnionej przez Jeza Cordena z serwisu Windows Central. Ten sam leaker wcześniej twierdził, iż istnieją ekskluzywne umowy między Konami a Sony, w ramach których powstają Metal Gear Solid 3 Remake, Silent Hill i być może Castlevania. O pierwszym spekuluje się, iż trafi tylko na PlayStation 5. Tymczasem o Corden twierdzi, że usłyszał wieść jakoby pracowano nad rebootem Dead Rising. Nie ma tu więc mowy o pełnoprawnej kontynuacji tylko przygotowaniu projektu na bazie jedynki, aczkolwiek z odpowiednimi zmianami i nowościami w rozgrywce. Zapewne ma to być coś na zasadzie nowych Modern Warfare.

Capcom podobno pracuje nad rebootem Dead Rising.

Dziennikarz dodał, że nie było to jeszcze nic konkretnego, ale to wystarczyło, by zainteresować fanów samą możliwością istnienia takiej produkcji. Dead Rising został pierwotnie wydany wyłącznie na konsolę Xbox 360 w 2006 roku. Gra odniosła sukces i pozwoliła zarobić Capcomowi spore pieniądze z różnych względów. Jedynka w tamtych czasach prezentowała potencjał drzemiący w konsoli Microsoftu z setkami zombie biegających obok graczy. Rozgrywka zawiera również mechanikę timera zmuszającą graczy do podejmowania różnych decyzji.

Gracze Dead Rising mogą wybrać na przykład czy ratować innych ocalałych. To i inne czynniki wpływają na dostępne zakończenia. Kontynuacja została przekazana firmie Blue Castle Games, znanej później jako Capcom Vancouver, która miała również opracować Dead Rising 3 i 4. W drugiej i trzeciej części pojawili się nowi bohaterowie, podczas gdy Frank West powrócił w Dead Rising 4. Jednak to nie było to samo, a kontynuacje odeszły od oryginalnego klimatu horroru, stawiając na banalne motywy.

Capcom działał nad Dead Rising 5, ale projekt trafił do kosza

Capcom Vancouver rzekomo działał nad piątym epizodem w 2018 roku, lecz w studiu doszło do zwolnienia 50 pracowników, co wpłynęło na losy projektu. Kilka miesięcy później Capcom zamknął studio deweloperskie i anulował wszystkie gry, nad którymi pracowano. Później dowiedzieliśmy się, że studio z Vancouver planowało stworzenie nowej gry Dino Crisis. Powstanie rebootu Dead Rising i powrót serii byłby dobrą wiadomością dla fanów, ale trzeba podchodzić do tej plotki z dystansem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Rising może wrócić. Capcom pododobno pracuje nad nową grą

 0