Dead Space Remake i Redfall. Wiemy, jaki DRM otrzymały gry

Dead Space Remake i Redfall. Wiemy, jaki DRM otrzymały gry

Za nami premiera Dead Space Remake. W związku z tym dowiedzieliśmy się, z jakiego narzędzia zabezpieczającego korzysta gra Electronic Arts i zaskoczenia nie ma. Ochroną zajął się popularny wśród deweloperów i wywołujący kontrowersje u graczy DRM.

Serwis DSOGaming ujawnił, z jakiego zabezpieczenia antypirackiego korzystają Dead Space Remake i Redfall. Bez zaskoczenia postawiono na Denuvo, które swego czasu zasłynęło z oskarżeń o negatywny wpływ na wydajność ochranianych produkcji, a także średnią skuteczność, bowiem niektóre produkcje były łamane kilkanaście godzin po debiucie. Wprawdzie w przypadku Dead Space Remake na karcie produktu Steam brakuje informacji o stosowanym DRM, tak na karcie Redfall pod wersjami językowymi zamieszczono wzmiankę o narzędziu antypirackim: „System DRM innego producenta: Denuvo Anti-tamper”. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że gra zawiera polski dubbing.

Denuvo ma ochraniać Dead Space Remake i Redfall.

Dead Space Remake wykorzystuje silnik Frostbite oraz zapewnia obsługę DLSS 2. Warto wspomnieć, iż Redfall będzie miał niemałe wymagania sprzętowe. Do odpalenia produkcji na minimalnych ustawieniach potrzebujemy procesora Intel Core i5-8400 2,8 GHz lub AMD Ryzen 5 1600, 16 GB pamięci RAM oraz karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580 / 6 GB VRAM. Do tego 100 GB wolnego miejsca na dysku (najlepiej SSD). Rekomendowana konfiguracja na razie pozostaje zagadką, aczkolwiek widać, że jest to wymagający tytuł. Czy zastosowanie Denuvo było dobrym pomysłem? Nie od dziś wiadomo, że DRM negatywnie działał na wydajność m.in. Resident Evil Village.

Z drugiej strony Denuvo najwyraźniej wyciąga wnioski z bolesnych lekcji. Jak donosi serwis CrackWatch dostarczający informacji dotyczących tego, która gra została złamana, w 2022 roku z narzędzia korzystało 36 produkcji, z czego crackerom udało się pokonać tylko jedną grę i to polską. Mowa o Dyingh Light 2. Żarty z Denuvo padającego po kilkunastu godzinach góra kilku dniach nie są za bardzo aktualne. Zobaczymy czy DRM nie wpływa źle na wydajność Dead Space Remake i Redfall.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Space Remake i Redfall. Wiemy, jaki DRM otrzymały gry

 0