Death Stranding ''osiągnęło rekordową sprzedaż i globalne uznanie dla Sony''

Death Stranding ''osiągnęło rekordową sprzedaż i globalne uznanie dla Sony''

Death Stranding to gra, która zdobyła uznanie nie tylko wśród branżowych recenzentów, ale również graczy co przekłada się na sprzedaż. Produkcja Hideo Kojimy została uznana tuż obok The Last of Us, God of War i Marvel’s Spider-Man za najbardziej dochodową markę Sony. Chociaż japoński gigant nie przedstawił konkretnych danych odnośnie sprzedanych egzemplarzy gry, tak najwidoczniej docenił ją za ogromny sukces. Michael Mumbauer pełniący w Sony funkcję szefa jednego z wewnętrznych zespołów umieścił na profilu Linkedin interesującą informację, z której wynika, że Uncharted, The Last of Us, God of War, Marvel's Spider-Man czy przytoczony Death Stranding dzięki pionierskim technologiom "osiągnęły rekordową sprzedaż i globalne uznanie dla Sony".

Według jednego z pracowników Sony Uncharted, The Last of Us, God of War, Marvel's Spider-Man czy Death Stranding dzięki pionierskim technologiom "osiągnęły rekordową sprzedaż i globalne uznanie dla Sony".

Należy wspomnieć, że akurat Death Stranding obecny jest nie tylko na PlayStation 4, ale również na Steam czy Epic Games Store mających ogromne zasięgi więc decyzja o publikacji portu na tych platformach była strzałem w dziesiątkę ze strony Japończyków. Zgodnie z danymi SteamSpy w Death Stranding w usłudze Valve zagrało ponad 1 milion użytkowników. Death Stranding, którego pierwotnie wydano w listopadzie 2019 roku na PS4 oraz w lipcu 2020 na PC nie był zrozumiały dla wszystkich odbiorców. Fabuła jest całkiem groteskowa przedstawiająca katastrofalną wizję świata, który nawiedziły różnego rodzaju zniszczenia odpowiadające za powstanie przedziwnych anomalii. Jedną z nich jest deszcz, który wszystko, co zmoczy przemieszcza w czasie przyspieszając proces starzenia.

Kolejne niebezpieczeństwo wynika z tajemniczych istot Beached Things, których namierzenie wymaga użycia specjalnego sprzętu. Death Stranding wszedł w kooperację z Cyberpunkiem 2077 w efekcie otrzymał specjalne przedmioty związane z tytułem CD Projekt RED m.in. pojazd z motywem, ramię wzorowane na ramieniu Johnny'ego Silverhanda, kilka elementów kosmetycznych czy nowe hologramy. Partnerstwo nie wszystkim fanom przypadło jednak do gustu i z powodu problemów CP 2077 społeczność zaczęła masowo zaniżać oceny projektu Hideo Kojimy w serwisie Metacritic.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Death Stranding ''osiągnęło rekordową sprzedaż i globalne uznanie dla Sony''

 0