Death Stranding zalicza opóźnienie na PC

Death Stranding zalicza opóźnienie na PC

Nie możecie się już doczekać premiery pecetowego portu Death Stranding? W takim razie musicie uzbroić się w więcej cierpliwości, ponieważ producent gry, Kojima Productions, poinformował właśnie na Twitterze o przesunięciu daty premiery wersji na komputery na 14 lipca. Oznacza to przeszło dodatkowy miesiąc czekania, ponieważ pierwotnie Death Stranding miało ukazać się na „blaszakach” 2 czerwca. Taki obrót sprawy jest zapewne rozczarowujący dla wielu osób wyczekujących tej nietypowej gry, ale przynajmniej w tym przypadku od razu otrzymaliśmy nowy, relatywnie nieodległy termin, a nie jak to miało miejsce ostatnio z The Last of Us Part II na PS4, gdzie Sony nie podało jeszcze nowej daty premiery, więc gracze nie wiedzą, na czym stoją. Tak czy inaczej, w obu przypadkach winowajcą opóźnienia jest koronawirus.

Kojima Productions, poinformował właśnie o przesunięciu daty premiery Death Stranding wersji na komputery PC na 14 lipca.

W przywoływanym tweecie Kojima Productions przeczytać możemy: „W związku z tymczasowym zamknięciem Kojima Productions, zdecydowaliśmy się na opóźnienie pecetowej premiery Death Stranding do 14 lipca 2020 roku, by pozwolić sobie na więcej czasu dla deweloperów pracujących z domu. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość”. Widać więc, że ekipa Hideo Kojimy stara się przystosować do obecnej sytuacji na świecie i wdrożyła pracę zdalną w swojej firmie (podobnie jak wielu innych deweloperów, w tym choćby CD Projekt RED), ale współpraca pomiędzy pracownikami w takim przypadku jest nieco utrudniona, dlatego też zdecydowano się przedłużyć pracę o blisko 6 tygodni.    

Przypominamy, że Death Stranding zadebiutowało w ubiegłym roku na PlayStation 4 i choć gra jest bardzo specyficzna (przez wielu nazywana jest symulatorem kuriera), to jednak zyskała rzesze fanów, którzy pokochali ją za nietypowy „kojimowski” klimat i niebanalne podejście do tematu apokalipsy. Teraz będą mogli zapoznać się z tą produkcją gracze na PC, a tytuł dostępny będzie zarówno w sklepie Steam, jak i Epic Games Store. Co więcej, otrzymamy tryb fotograficzny, wsparcie dla ultraszerokich monitorów, wyższą liczbę klatek na sekundę i nawet swoisty crossover z Half-Life. Jest więc na co czekać i dla graczy na PC może to być jedna z najciekawszych premier tego lata.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Death Stranding zalicza opóźnienie na PC

 0