Death Stranding znika z listy ekskluzywnych gier na PlayStation 4

Death Stranding znika z listy ekskluzywnych gier na PlayStation 4

Death Stranding  pojawi się na PlayStation 4 już 8 października tego roku. Kojima Productions ściśle współpracuje z Sony podczas tworzenia gry - gra zapożycza nawet silnik Decima od innego tytuły na PS4 - Horizon: Zero Dawn. Mimo że wersja PC została ogłoszona dawno temu, zanim jeszcze Kojima po raz pierwszy ogłosił współpracę Sony, przez długi czas mówiło się, że tytuł ten będzie ekskluzywny dla konsolo Sony. Teraz jednak wydaje się, że jest wciąż szansa na pecetową wersję. Oficjalna lista gier na wyłączność dla PlayStation 4 nie zawiera już Death Stranding i jak jak się okazuje, pozycja ta zniknęła z większości oficjalnych witryn Sony na całym świecie - a jeszcze niedawno przecież Sony chwaliło się całkowitą wyłącznością.

W obecnej sytuacji wiadomo tylko jedno - że gra nie pojawi się na konsoli Xbox ;)

Na chwilę obecną wiemy, że Hideo Kojima zaprezentuje "ekskluzywny nowy wygląd"  Death Stranding podczas targów Gamescom, które zaplanowano na 19 sierpnia tego roku, czyli właściwie już za kilka dni. Będzie to prawie na pewno oznaczało nowy zwiastun i może dowiemy się kilku nowych informacji na temat zmian w platformach. Problem w tym, że nawet jeśli przy okazji nowego trailera zostanie zapowiedziane wydane wersji gry na PC, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby premiera na komputery osobiste zbliżona była czasowo do wydania na PS4.

W pierwotnej informacji prasowej dotyczącej partnerstwa z Sony ,pierwszy niezależny tytuł Kojimy - który wtedy jeszcze nawet nie miał tytułu - został ogłoszony wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Okres wyłączności nie był wtedy konkretnie podany, ale twórcy powiedzieli, że "tytuł ma zostać udostępniony na PC" w nieokreślonym, późniejszym czasie. Przez długi czas gracze żyli w przeświadczeniu, że Death Stranding będzie kolejnym asem w rękawie Sony, ale wycofanie się z prezentacji tytułu jako ekskluzywnego, może sugerować, że warunki umowy uległy zmianie. W takie sytuacji wiadomo tylko jedno - że gra nie pojawi się na konsoli Xbox ;). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Death Stranding znika z listy ekskluzywnych gier na PlayStation 4

 0