Deathloop zalicza kolejne opóźnienie. Premiera przesunięta o kilka miesięcy

Deathloop zalicza kolejne opóźnienie. Premiera przesunięta o kilka miesięcy

Deathloop, nadchodząca gra akcji Arkane Studios z motywem pętli czasowej, po raz kolejny została opóźniona, co ostatnimi czasy raczej nie powinno już nikogo dziwić, bo choć gry wideo często zaliczały obsuwę, to jednak w dobie pandemii jest to już praktycznie standard. W ogłoszeniu na Twitterze studio ujawniło, że premiera gry została przesunięta na 14 września 2021 r. Przypominamy, że według ostatnich zapowiedzi mieliśmy zagrać w ten tytuł już 21 maja. „Dążymy do jakości i zachowania ambicji naszego zespołu dla Deathloop, jednocześnie zapewniając zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim w Arkane” - napisali dyrektor gry Dinga Bakaba i dyrektor artystyczny Sebastien Mitton we wspólnym oświadczeniu. „Wykorzystamy ten dodatkowy czas, aby osiągnąć nasz cel: stworzyć zabawne, stylowe i przykuwające uwagę doświadczenie dla gracza”.

W ogłoszeniu na Twitterze studio ujawniło, że premiera gry Deathloop została przesunięta na 14 września 2021 r.

To drugie duże opóźnienie dla tego tytułu, gdyż pierwotnie Arkane, które znane jest z takich hitów, jak seria Dishonored i reboot Prey, planowało wypuścić na rynek swoją najnowszą produkcję jeszcze w ubiegłym roku. Co warto też dodać, studio zostało jakiś czas temu wykupione przez Microsoft i należy teraz do grupy Xbox Game Studios, tymczasem Deathloop ukaże się tylko na PlayStation 5 i PC, co wynika ze wcześniejszych zobowiązań. Gigant z Redmond na pewno jednak nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, gdyż utalentowana ekipa, zamiast przygotowywać nowe tytuły na jego platformy, zajmuje się głównie pracami nad produkcją na konkurencyjną konsolę.   

Deathloop to gra FPP w pewnych założeniach i stylu przypominająca nieco Dishonored, ponieważ wcielamy się tu w zabójcę ze specjalnymi mocami. Fabuła gry przeniesie nas na pogrążoną w totalnym chaosie wyspę Blackreef i koncentrować będzie się na dwójce bohaterów (Colt i Julianna Blake), którzy nie mogą umrzeć i po zgonie wracają do początku tego samego dnia. Podczas gdy bohaterce takie życie w pełni odpowiada, to drugi protagonista ma zgoła odmienne zdanie i zamierza przerwać ten cykl wiecznej walki. Wiadomo, że naszym zadaniem w grze będzie wyeliminowanie ośmiu celów w ustalonej kolejności i dopadnięcie naszego arcywroga, co pozwoli nam wyrwać się z tej pętli. Twórcy za sprawą Deathloop pragną nam pokazać innowacyjne podejście do pierwszoosobowych strzelanek. Wiemy również, że kierowana przez nas postać będzie mieć specjalne umiejętności, w tym telekinezę. Motto gry to: „Jeśli nie uda ci się za pierwszym razem, to zgiń i zgiń ponownie”. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deathloop zalicza kolejne opóźnienie. Premiera przesunięta o kilka miesięcy

 0