Debiutują mechaniczne przełączniki Cherry MX Silent

Debiutują mechaniczne przełączniki Cherry MX Silent

Cherry MX Silent to nowe przełączniki mechaniczne do klawiatur, które są zdecydowanie bardziej ciche od standardowych wersji. Do tej pory były dostępne tylko w modelu Corsair Strafe. Teraz zostały oficjalnie zaprezentowane przez firmę i mają szansę trafić także do innych urządzeń.

Cały czas rośnie popularność klawiatur mechanicznych. Gracze docenili inni rodzaj przełączników między innymi za szybszą reakcję, żywotność oraz lepszy tzw. feedback, czyli komunikat zwrotny, jaki otrzymują. Niestety, ich wadą jest duża głośność. Z problemem poradziły sobie dopiero przełączniki Cherry MX Silent, które do tej pory można było znaleźć tylko w klawiaturze Corsair Strafe.

Teraz przełączniki w wersji cichej będą mogły w końcu trafić także do innych modelów klawiatur. Producent oficjalnie zaprezentował ciche wersje Black (czarne) oraz Red (czerwone). Obie dostępne są w wersjach standardowej oraz z podświetlenie LED.

Przyciski wymają siły nacisku na poziomie 45 cN (centyniutonów) do aktywacji, a ich czas reakcji wynosi około 5 ms. Przełączniki w wersji czerwonej nie mają mieć tak mocno wyczuwalnego punktu aktywacji, jak modele czarnej.

Pierwsze klawiatury z Cherry MX Silent najprawdopodobniej zobaczymy na targach CES 2017 w Las Vegas.

Cherry MX Silent

Pokaż / Dodaj komentarze do: Debiutują mechaniczne przełączniki Cherry MX Silent

 0