Deco P9 – hybrydowy system Wi-Fi Mesh od TP-Link

Deco P9 – hybrydowy system Wi-Fi Mesh od TP-Link

TP-Link Deco P9 to hybrydowy system Wi-Fi Mesh, który rozwiązuje problemy z zasięgiem sieci Wi-Fi, dzięki połączeniu dwóch technologii: Wi-Fi Mesh oraz PLC (power line communication). Każda jednostka Deco P9 działa więc również jak transmiter sieciowy. Tutaj warto wspomnieć, że tego rodzaju jednostki Deco komunikują się ze sobą, nie tylko poprzez Wi-Fi, lecz również z wykorzystaniem sieci elektrycznej. Ta opcja umożliwia wyeliminowanie problemu słabego sygnału spowodowanego obecnością grubych ścian czy dużych odległości pomiędzy jednostkami systemu Mesh. System Deco P9 pracuje w standardzie Wi-Fi 802.11ac, oferując przepustowości do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4 GHz. Transmisja danych poprzez sieć elektryczną odbywa się w standardzie HomePlug AV2 z prędkością do 1000 Mb/s.

TP-Link Deco P9 to hybrydowy system Wi-Fi Mesh z możliwością przesyłu danych przez sieć elektryczną.

Deco P9 – hybrydowy system Wi-Fi Mesh od TP-Link

Do podłączenia urządzeń kablowych służą dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Deco P9. Sprzęt posiada też zaawansowaną funkcję kontroli rodzicielskiej pozwalającej dbać o bezpieczeństwo młodszych użytkowników internetu. Dzięki niej można m.in. stworzyć osobne profile dla każdego z domowników i ustawić dla nich limity czasowe. Oprócz tego da się ustawić filtry, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Ponadto rodzice mogą sprawdzić odwiedzane przez swoje pociechy strony internetowe. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji. Sama konfiguracja czy zarządzanie routerem jest bardzo proste. W tym przypadku wystarczy jedynie zainstalować, a następnie skonfigurować dedykowaną aplikację dostępną na systemy Android oraz iOS.

Przy okazji nie musimy się martwić o rozmieszczenie routerów, gdyż Deco samo zajmie się wyborem najlepszych miejsc do instalacji. Więcej informacji na temat Deco P9 dostępne jest na stronie internetowej. Jak więc widzimy propozycja TP-Link wydaje się odpowiednia dla mieszkańców domów jednorodzinnych lub kilkupokojowych mieszkań narzekających na problemy z jakością sygnału Wi-Fi. Należy jednak pamiętać, iż w budynkach z grubymi, zbrojonymi ścianami wydajność nawet nowoczesnych sieci opartych o technologię Mesh jest mocno ograniczona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deco P9 – hybrydowy system Wi-Fi Mesh od TP-Link

 0