Deco X50-PoE – zasilany poprzez PoE system Wi-Fi mesh od TP-Link

Deco X50-PoE – zasilany poprzez PoE system Wi-Fi mesh od TP-Link

TP-Link prezentuje system Wi-Fi mesh, który działa w standardzie Wi-Fi 6 i pozwala rozwiązać problemy z martwymi strefami bezprzewodowej sieci. Co więcej, dzięki zasilaniu PoE zmniejsza się liczba kabli potrzebnych, żeby urządzenia dobrze działały.

TP-Link X50-PoE umożliwia stworzenie jednolitej sieci Wi-Fi w całym domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, wystarczy połączyć ze sobą dwa urządzenia. Sprzęt wspierają algorytmy sztucznej inteligencji, które na bieżąco analizują zachowania użytkowników, ilość i standard Wi-Fi podłączonych urządzeń klienckich i uczą się środowiska sieciowego, w celu zapewnienia optymalnej ścieżki transmisji danych w każdym momencie. Deco X50-PoE jest kompatybilny z pozostałymi produktami z rodziny Deco, dzięki czemu podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet użytkownika płynnie przełączy się pomiędzy jednostkami Deco, bez przerywania transferu.

TP-Link prezentuje system Wi-Fi mesh, który działa w standardzie Wi-Fi 6.

TP-Link Deco mesh Wi-Fi 6

Deco X50-PoE pracuje w standardzie Wi-Fi 6 i oferuje prędkości transmisji bezprzewodowej sięgające łącznie aż do 3000 Mb/s w dwóch pasmach: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Sprzęt posiada szereg funkcji takich jak wsparcie dla kanału o szerokości 160 MHz (dwukrotnie szerszy niż przy Wi-Fi 5), OFDMA oraz MU-MIMO, dzięki którym użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność oraz możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Z kolei technologia Beamforming oraz kolorowanie BSS pozwalają na zwiększenie zasięgu i redukcję zakłóceń generowanych przez sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie.

Każda jednostka Deco X50-PoE jest wyposażona w jeden port 2,5 Gb/s i jeden 1 Gb/s. Obydwa porty to wymienne porty WAN/LAN. Zasilana może być przewodem Ethernet za pomocą technologii PoE lub klasycznym zasilaczem DC, który znajduje się w zestawie. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield, w skład której wchodzi m.in. ochrona sieci oraz podłączonych urządzeń IoT, rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej oraz mechanizm QoS.

Nowy model nadaje się również do montażu na ścianie lub suficie, a w pudełku znajduje się komplet elementów montażowych. TP-Link Deco X50-PoE kosztuje 1600 zł i został objęty trzyletnią gwarancją producenta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deco X50-PoE – zasilany poprzez PoE system Wi-Fi mesh od TP-Link

 0