DeepCool Assassin IV. Na rynku nie ma ładniejszego chłodzenia procesora

DeepCool Assassin IV. Na rynku nie ma ładniejszego chłodzenia procesora

DeepCool w końcu oficjalnie zapowiedziało swój najnowszy flagowy cooler CPU, czyli Assassin IV Dual-Tower. Ten powinien przypaść do gustu przede wszystkim użytkownikom, dla których liczy się estetyczny wygląd PC, bo to bez wątpienia jedno z najładniejszych chłodzeń procesorów dostępnych na rynku.

DeepCool po raz pierwszy prezentowało Assassin IV na początku roku, jeszcze na targach CES 2023 i już wtedy chłodzenie zwracało uwagę naprawdę nietuzinkowym radiatorem. Wówczas jednak producent nie zdradzał szczegółów specyfikacji, ograniczając się do wyglądu, ale w końcu poznaliśmy wszystkie szczegóły (no może większość, ale o tym za chwilę).  

DeepCool w końcu oficjalnie zapowiedziało swój najnowszy flagowy cooler CPU, czyli Assassin IV Dual-Tower.

Assassin IV

Wysoka wydajność

Chłodzenie Assassin IV poradzi sobie z do 280 W ciepła, co jest wystarczające dla każdego współczesnego konsumenckiego procesora - ten kolos bez problemów da sobie radę nawet z Core i9-13900KS, który generuje do 253 W. Radiator jest wyposażony w 7 ciepłowodów i zestaw dwóch wentylatorów - 120 i 140 mm FDB (dynamiczne łożysko olejowe), które według zapewnień producenta pracują cicho przy ekstremalnych prędkościach obrotowych od 500 do 1700 obr./min, zapewniając przepływ powietrza 79,1/58,06 CFM w trybie wydajności i 63,76/46,75 CFM w trybie cichym. Wentylatory wytwarzają hałas do 29,3 dB(A) w trybie wydajności i do 22,6 dB(A) w trybie cichym, więc powinny być praktycznie niesłyszalne.

Jeśli chodzi o obsługę, Assassin IV jest kompatybilny z gniazdami Intel LGA1700/1200/115x, Intel LGA20xx i AMD AM4/AM5. Możemy nawet regulować położenie wentylatorów, aby uzyskać dodatkowe miejsce, jeśli używamy dysków z wysokimi radiatorami, co w przypadku modeli PCIe 5.0 będzie raczej standardem. 

Assassin IV

Dokładne wymiary chłodzenia to 144 x 147 x 164 mm, podczas gdy sam radiator mierzy 140 x 110 x 160 mm i waży 1575 gramów. Wentylatory są zasilane przez 4-pinowe złącze PWM, a na osłonie radiatora znajduje się nawet dioda LED RGB, która zmienia kolor w zależności od temperatury procesora. Urządzenie zużywa 2,88 W w trybie wydajności.

Wygląd ma znaczenie

Tym, co najbardziej urzeka w Assassin IV, jest jednak niezwykle elegancki design. Całkowicie osłonięta obudowa i unikalna kwadratowa konstrukcja pokryta czarną powłoką wyglądają naprawdę stylowo i będą pasować do każdego komputera PC utrzymanego w ciemnej kolorystyce. 

Niestety producent nie zdradził jeszcze ceny tego chłodzenia, ani jego daty premiery, choć ta nastąpić ma wkrótce. Czekamy zatem na szczegóły w tym zakresie i mamy nadzieję, że DeepCool nie przesadzi z wyceną. 

Assassin IV

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: DeepCool Assassin IV. Na rynku nie ma ładniejszego chłodzenia procesora

 0