Deepcool przedstawia bezramkowe, aluminiowe wentylatory z obsługą Wi-Fi

Deepcool przedstawia bezramkowe, aluminiowe wentylatory z obsługą Wi-Fi

Jeśli myśleliście, że w temacie wentylatorów powiedziano już wszystko, a producenci prześcigają się jedynie w dostarczaniu rozwiązań, które generują jak najniższe natężenie dźwięku, to jesteście w błędzie. Wentylatory zaprezentowane przez firmę Deepcool przedstawiają całkiem inne podejście do tematu, w którym ciężko już o innowacje.

Nowy model wentylatora firmy Deepcool oznaczono symbolem MF120 i jak sama nazwa wskazuje jest konstrukcją odpowiadającą wymiarami standardowemu wentylatorowi 120x120 mm. Nowość posiada szkielet wykonany z aluminium, który zaprojektowano specjalnie by pozwolić dwuwarstwowym łopatkom na generowanie przepływu powietrza, bez utrudnień wywołanych konstrukcją wentylatora. MF120 może pracować w zakresie 500 RMM - 2200 RPM, wspiera PWM i posiada łożysko Fluid Dynamic Bearing. Dodatkowo wentylatory wyposażono w system tłumiący wibracje. Wentylatory sprzedawane są w pakietach po 3 sztuki, wraz z dodatkowym kontrolerem. Nowość oczywiście posiada oświetlenie RGB w postaci pasków świetlnych biegnących po wewnętrznej stronie aluminiowej ramy i może być kontrolowane za pomocą smartfona.

Przy takich wentylatorach trzeba będzie uważać na palce...

Dołączony do wentylatorów HUB może być podłączony do sieci Wi-Fi, co pozwala na sterowanie podświetleniem oraz prędkością obrotową za pomocą dodatkowej aplikacji. Oprogramowanie pozwala na zmianę kolorów i dostosowanie jednego z pięciu zdefiniowanych fabrycznie efektów świetlnych. Sam kontroler posiada wymiary umożliwiające montaż w zatoce 2,5 cala, którą posiada większość obudów. Firma nie dostarczyła informacji mówiących, czy kolory można dostosowywać bezpośrednio z poziomu PC za pomocą typowej aplikacji, jednakże absurdem byłoby zmuszanie do korzystania ze smartfona do kontroli RGB. Zestawy pojawią siew sklepach w okolicy kwietnia, a sugerowana cena producenta to 110 dolarów USD.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deepcool przedstawia bezramkowe, aluminiowe wentylatory z obsługą Wi-Fi

 0