Dell Inspiron Gaming Desktop - budżetowy komputer dla graczy z Ryzen 7

Dell Inspiron Gaming Desktop - budżetowy komputer dla graczy z Ryzen 7

Firma Dell od dawna już nie miała dedykowanego sprzętu na polu gamingowych komputerów stacjonarnych. Dzisiaj jednak ogłosiła nowy budżetowy desktop dla graczy. Znajdzie się w nim m.in. procesor AMD Ryzen.

W podstawowym wydaniu Dell Inspiron Gaming Desktop zasila APU A10-9700, natomiast w topowych modelach umieszczono Ryzen 7 1700. Jeśli chodzi o układy graficzne - mamy dwie ścieżki wyboru: AMD lub Nvidia. Pośród tej pierwszej opcji możemy przystać na Radeon RX 560 z 2 GB VRAM lub Radeon RX 580 z 4 GB VRAM. Jeśli te wybory nas nie satysfakcjonują, możemy skorzystać z rozwiązania Zielonych i skorzystać z GeForce GTX 1060 z 6 GB VRAM. Co więcej, istnieje wersja wyposażona w dwa sloty na karty graficzne (ale o drugie GPU musimy zadbać sami). W kwestii pamięci operacyjnej, minimalna ilość to 4 GB, a maksymalna opcja to 32 GB DDR4 RAM. Jeśli zaś chodzi o dyski twarde - podstawową opcją jest 500 GB HDD, aczkolwiek oferowany jest także 256 GB dysk M.2 SSD. W obudowie znajdziemy aż 5 kieszeni, więc naturalnie można z czasem przestrzeń magazynową rozbudować.

Paradoks budżetowego w założeniu desktopa Della jest taki, że przy bardziej perspektywicznej konfiguracji przestanie być on...budżetowy.

Jeśli chodzi o samą obudowę, waży ona 13,65 kg i ma wymiary 45,97cm x 21,59 cm x 43,68 cm. Wykonana jest z anodowanego aluminium z czarnymi, plastykowymi otworami wentylacyjnymi ustawionymi pod skosem. Opcjonalnie można skorzystać z LED-owego podświetlenia w kolorze arktycznego błękitu. Jeśli chodzi o chłodzenie Dell postawił zarówno na rozwiązanie wodne, jak i powietrzne. Dell proponuje zarówno modele z preinstalowanym Windows 10, jak i Ubuntu.  Seria komputerów Inspiron Gaming Desktop będzie oferować szeroki wachlarz konfiguracji dla graczy o różnych potrzebach. Najtańsza opcja ma kosztować 600 USD, natomiast najdroższa - 2000 USD. Urządzenia mają wejść do sprzedaży już dzisiaj i powinny być dostępne lada moment na oficjalnej stronie Della.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell Inspiron Gaming Desktop - budżetowy komputer dla graczy z Ryzen 7

 0