DELL patentuje laptopa z dwoma ekranami

DELL patentuje laptopa z dwoma ekranami

Firma Dell prawie dwa lata temu złożyła w USPTO wniosek patentowy na nowy rodzaj laptopa wyposażonego w dwa ekrany. Jednak dokumenty zostały zatwierdzone oraz upublicznione dopiero wczoraj. Warto podkreślić, że w zamyśle pomysłodawców projektu istnieje opcja odłączenia jednego z wyświetlaczy i skorzystania w danym momencie tylko z jednego, co zwiększyłoby swobodę używania przenośnego komputera. W skrócie zewnętrzne wyświetlacze są podłączane do urządzenia magnetycznie, ponadto da się nimi obracać, dzięki czemu idealnie sprawdzą się podczas przeprowadzania rozmaitych prezentacji. Oczywiście opatentowanie jakiegoś rozwiązania nie oznacza, że zostanie ono wykorzystane w przyszłości, a tego rodzaju laptop firmowany logiem DELLA pojawi się w sprzedaży.

DELL opatentował laptopa, który byłby wyposażony w dwa wyświetlacze.

DELL patentuje laptopa z dwoma ekranami

Sama koncepcja wydaje się nader interesująca, lecz wątpliwe by przemówiła do przeciętnego użytkownika notebooka. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się jako narzędzie pracy dla biznesmenów, programistów lub grafików edytujących swoje prace. Należy podkreślić, że dwuekranowe urządzenia to nie jest zupełnie świeży pomysł, który w dodatku kojarzy nam się wyłącznie z Surface Phone. Niedawno podobny prototyp zaprezentował, chociażby popularny producent układów mobilnych Qualcomm. Ciężko też na ten moment ocenić czy w przyszłości laptopy posiadające kilka ekranów staną się powszechną normą.

Wracając do DELLA to warto odnotować, że firma po blisko sześciu latach przerwy powróciła na giełdę uzyskując status publicznej spółki. Korporacja przestała być notowana na giełdzie NYSE w 2013 roku, po tym, jak jej twórca Michel Dell wykupił wszystkie udziały zamieniając ją w prywatny interes. W raporcie za ostatni kwartał 2018 roku DELL potwierdził wzrost przychodów o 15 procent. Eksperci uważają, że w 2019 roku przychody producenta przekroczą 90 mld dolarów i wyniosą maksymalnie 92 miliardy dolarów. Więcej udziałów w rynku od DELLA (17%) posiada m.in. HP (23%).

Pokaż / Dodaj komentarze do: DELL patentuje laptopa z dwoma ekranami

 0