Dell rezygnuje z monitora OLED 4K. Nie spełnił oczekiwań

Dell rezygnuje z monitora OLED 4K. Nie spełnił oczekiwań

Jakiś czas temu firma Dell zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży bardzo ciekawego monitora. Miało to być urządzenie z ekranem OLED o rozdzielczości 4K. Niestety, model o nazwie Dell UP3017Q właśnie został anulowany.

Dell UP3017Q był bardzo obiecującym urządzeniem. Monitor miał być wyposażony w 30-calowy ekran OLED o rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli. Według zapewnień producenta miał osiągać kontrast na poziomie 400000:1, odświeżanie wynoszące 120 Hz, a czas reakcji miał wynosić zaledwie 0,1 ms i to dla wszystkich barw, a nie Grey-to-Grey. Co więcej, monitor miał wyświetlać 100 procent palety barw Adobe RGB oraz 97,8 procent palety barw DCI-P3, która jest wykorzystywana w przemyśle filmowym. To naprawdę imponujące parametry.

Niestety, Dell oficjalnie potwierdził, że prace nad monitorem zostały zawieszone i urządzenie nie trafi do sprzedaży. Nie znamy dokładnych przyczyn porażki. Dell poinformował jedynie, że model UP3017Q nie spełnił pokładanych w nim nadziei, szczególnie w kontekście nierozwiązywalnych problemów z jakością obrazu. To dość enigmatyczna odpowiedź, która nie zdradza żadnych szczegółów.

Rezygnacja z tak ciekawego monitora to spora strata dla całego rynku. Najwyraźniej technologia OLED nie jest jeszcze na tyle dopracowana, aby nie sprawiać problemów. Nie bez powodu tak mało producentów telewizorów decyduje się na urządzenia z takimi panelami. Poza tym monitor Della miał kosztować 5 tys. dolarów, więc i tak mało kto mógłby sobie na niego pozwolić.

Dell UP3017Q

Dell UP3017Q

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell rezygnuje z monitora OLED 4K. Nie spełnił oczekiwań

 0