Dell szykuje nowe laptopy ze Snapdragon X. Zapowiada się wydajnie i stylowo

Dell szykuje nowe laptopy ze Snapdragon X. Zapowiada się wydajnie i stylowo

Przecieki ujawniły częściowe specyfikacje dwóch nadchodzących laptopów Dell, które będą korzystały z potencjały chipów Snapdragon X. Producent ma szykować model 13-calowy i 14-calowy.

 

Dell ma szykować przynajmniej 2 nowe laptopy. Ofertę firmy rozszerzą modele ze Snapdragon X. Jak ujawnił serwis WindowsReport, producent zamierza wprowadzić 13-calowy i 14-calowy model. Jednym z nich będzie Inspiron 14 7441 Plus. Jak już sama nazwa wskazuje, przekątna jego ekranu to 14 cali. Według przecieku laptop ten będzie oferował procesor Snapdragon X Elite z 12 rdzeniami. Komputer ma też posiadać 16 GB pamięci RAM, co na obecne czasy jest już raczej standardową ilością. Laptop ma działać pod kontrolą systemu Windows 11 24H2. Oznacza to więc, że gdy trafi na rynek będzie już raczej zapewniał dostęp do najnowszych funkcji AI stworzonych przez Microsoft.

Dell ma szykować przynajmniej 2 nowe laptopy. Ofertę firmy rozszerzą modele ze Snapdragon X.

Inspiron 14 7441

W kwestii wyglądu model ten ma być dużo bardziej elegancki i cieńszy niż klasyczny Inspiron. Z udostępnionych renderów wynika, że będzie on miał też zaokrąglone krawędzie. Co do złączy, Inspiron 14 7441 ma posiadać dwa USB-C, pojedyncze USB-A oraz slot na kartę SD.

Model XPS 13 9345

Nowym laptopem Dell w rozmiarze 13 cali ma być natomiast XPS 13 9345. Ten model również ma bazować na platformie Snapdragon X. W tym przypadku, jak informuje VideoCardz, planowane są wersje z 10-rdzeniowym i 16-rdzeniowym CPU. Jeśli chodzi o wygląd to ma on być bardzo zbliżony do istniejącego już modelu XPS 13 Plus. Oznacza to więc także zachowanie belki z dotykowymi przyciskami funkcyjnymi.

Model XPS 13 9345

Niestety w tym przypadku ilość portów będzie MacBookowa. To oznacza wyłącznie 2 złącza USB-C. Co istotne, będzie również obsługa Wi-Fi 7. Komputer ma oferować nawet dotykowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2,8K. 

Oba nowe modele od Dell mają posiadać nowy przycisk Copilot związany oczywiście z funkcjami systemu Windows. Premiera omówionych laptopów podobno odbędzie się albo w sierpniu, albo we wrześniu. Niestety nie poznaliśmy jeszcze ich cen.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell szykuje nowe laptopy ze Snapdragon X. Zapowiada się wydajnie i stylowo

 0