Dell XPS 13 - ultrabook w nowej wersji z procesorami Intela 8. generacji

Dell XPS 13 - ultrabook w nowej wersji z procesorami Intela 8. generacji

Jeśli poszukujecie najbardziej mobilnego 13-calowego laptopa, który jest przy tym możliwie najwydajniejszy, to w takim razie powinniście zainteresować się nową wersją XPS 13 od Della.

Najmniejszy 13-calowy notebooka na świecie doczekał się właśnie odświeżenia i teraz oferowany jest z 4-rdzeniowymi (8-wątkowymi) procesorami Intel Core i7 i i5 8. generacji. Sprzęt imponuje naprawdę kompaktowymi rozmiarami z ramkami bocznymi i górną mierzącymi tylko 5,2 mm grubości, a waga laptopa to niewiele ponad 1,2 kg. Nowy XPS 13 skonfigurować można z wyświetlaczem QHD+ (3200 x 1800 pikseli), procesorem Core i5-8250U lub Core i7-8550U (oba ze zintegrowaną kartą graficzną Intel UHD Graphics 620), do 16 GB pamięci RAM, 125 GB dyskiem SATA, 256 GB lub 512 GB PCIe SSD lub standardowym 1 TB SSD. Pomimo niewielkich rozmiarów Dell zadbał także o stosowne łącza i w związku z tym możemy liczyć na Thunderbolt 3, dwa USB 3.1 Gen 2, dedykowany port zasilający, minijack na słuchawki i czytnik kart pamięci. Nie zabrakło nawet czytnika linii papilarnych.

XPS 13 to naprawdę imponujący ultrabook dla osób poszukujących jak najbardziej kompaktowego laptopa, a dzięki nowym procesorom Intela oferować ma on duży skok wydajności

Warto też wspomnieć o systemie WiFi marki Killer, który po sparowaniu z kompatybilnym routerem daje nam dodatkowe funkcje w zakresie łączności. Z kolei bateria 60 Wh, co prawda niewymienna, umożliwia nawet 22 godziny pracy (MobileMark) lub 13 godzin, jeśli zdecydujemy się na wyświetlacz QHD+. Poza tym, Dell słynie z jednych z najlepszych laptopowych klawiatur i trackpadów, więc spodziewamy się tu wysokiego poziomu także w tym elementach. Producent zapewnia, że decydując się na zakup nowego modelu z procesorem Kaby Lake Refresh na pokładzie możemy liczyć nawet na 40% wzrost wydajności względem poprzednika. Sprzedaż ruszy 12 września, a cena zaczynać będzie się od 800 USD (ta obejmuje jednak CPU Core i3 poprzedniej generacji i za wariant z nowym procesorem zapłacimy przynajmniej 1400 USD).  

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell XPS 13 - ultrabook w nowej wersji z procesorami Intela 8. generacji

 0