Dell zapowiada monitor Alienware AW2521H z panelem IPS 360 Hz

Dell zapowiada monitor Alienware AW2521H z panelem IPS 360 Hz

W styczniu tego roku na targach CES zapowiedziano pierwsze monitory oferujące superwysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 360 Hz. Jest to nowa inicjatywa NVIDII o nazwie G-SYNC Esports, która skierowana jest do profesjonalnych i hardcore’owych graczy. Pierwszym zaprezentowanym modelem z panelem o odświeżaniu 360 Hz jest Asus ROG Swift 360. Teraz do tego grona dołączył kolejny monitor, tym razem od firmy Dell, a konkretniej jego gamingowej marki Alienware. AW2521H (nazywany też Alienware 25) jest produktem bardzo podobnym do propozycji Asusa i zakładać można, że oba urządzenia bazują na tych samych panelach. Alienware 25 to 24,5-calowy monitor wyposażony w wyświetlacz IPS - co ciekawe, w przypadku sprzętu Asusa nie wiedzieliśmy po jaką technologię matrycy sięgnięto i spekulowaliśmy, że najprawdopodobniej jest to TN lub IPS.

Alienware 25 to 24,5-calowy monitor wyposażony w wyświetlacz IPS o odświeżaniu 360 Hz.

Teraz otrzymujemy potwierdzenie, że chodzi o ten drugi. W dość ogólnikowej informacji prasowej Della czytamy: „Dla graczy wymagających niezwykłej szybkości i responsywności wyświetlacza, nadchodzący Alienware 25 Gaming 360Hz Monitor (AW2521H) w ramach naszego ID Legend wciągnie ich prosto w akcję. Ten 24,5-calowy monitor posiada częstotliwość odświeżania 360 Hz - trzykrotnie szybszą od większości gamingowych monitorów - a do tego wyposażony jest w NVIDIA G-Sync. Dzięki szybkiej technologii IPS, pecetowe gry będą działać niezwykle płynnie praktycznie bez efektu rozrywania obrazu lub rozmywania, zachowując jednolite kolory pod każdym kątem> Produkt dostępny będzie w kolorze Dark Side of the Moon w tym roku. Więcej szczegółów przekażemy wkrótce”.

Jak więc widać, na chwilę obecną bardzo mało wiadomo na temat tego monitora, ale z tej informacji prasowej oraz tego, co wiemy na temat modelu Asusa, wywnioskować możemy, że otrzymamy 24,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i odświeżaniu 360 Hz. Nie zabraknie też natywnego wsparcia dla technologii G-Sync (z wbudowanym sprzętowym module), co jest o tyle zrozumiałe, że zapewne jest to kolejny model w ramach inicjatywy G-SYNC Esports od NVIDII. Ciekawe tylko, czy uda się tu zniwelować input lag do poziomu 2,78 ms, ponieważ tyle wynosi budżet na ramkę przy 360 Hz, więc w przypadku wyższych wartości nie wykorzystamy potencjału tak wysokiej częstotliwości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell zapowiada monitor Alienware AW2521H z panelem IPS 360 Hz

 0