Dell zdradza, że NVIDIA szykuje akcelerator AI o mocy 1000 W

Dell zdradza, że NVIDIA szykuje akcelerator AI o mocy 1000 W

Karta graficzna NVIDIA B200 Tensor Core, która zadebiutować ma na rynku w przyszłym roku, może potrzebować aż 1000 W mocy [sic!], co właśnie potwierdziła firma Dell. 

W harmonogramie wydawniczym NVIDII z poprzedniego roku nie było żadnej wzmianki o akceleratorze B200. Warto zauważyć, że istnieje rozróżnienie pomiędzy B200 i GB200. Ten ostatni, GB200, został potwierdzony przez firmę NVIDIA jako GPU. Z drugiej strony B200 wydaje się nazwą rzeczywistego produktu, takiego jak karty NVIDIA B200 Tensor Core. Choć wspomniany harmonogram Zielonych nie zawiera żadnej wzmianki o produkcie B200, dyrektor Della, Jeff Clarke, twierdzi, że taki produkt rzeczywiście istnieje i oczekuje się, że trafi na rynek w przyszłym roku. 

Karta graficzna NVIDIA B200 Tensor Core, która zadebiutować ma na rynku w przyszłym roku, może potrzebować aż 1000 W mocy.

Clarke potwierdził, że ich zespoły inżynieryjne będą gotowe na monstrualny akcelerator graficzny AI B200 oraz że ten produkt nowej generacji będzie zużywał do 1000 W mocy na pojedyncze GPU. W obecnej sytuacji układ graficzny AI Hopper H100 będzie osiągał maksymalną moc około 700 W w wariancie karty SXM, chociaż nie znamy jeszcze wartości zużycia energii przez B100, powinno ono wynosić powyżej 700 W.

blackwell

Według portalu Barron's zarówno Dell, jak i NVIDIA, odmówiły dalszego komentowania tej wiadomości. Należy jednak pamiętać, że Zieloni już za 16 dni rozpoczną konferencję GTC 2024. Byłby to idealny czas i miejsce na ogłoszenie przyszłych planów firmy dotyczących centrów danych.

Akcje Della wzrosły w piątek o 32%, podczas gdy NVIDIA przekroczyła w zeszłym tygodniu kapitalizację rynkową 2 bilionów dolarów. Dell jest jednym z kluczowych partnerów firmy NVIDIA w segmencie centrów danych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell zdradza, że NVIDIA szykuje akcelerator AI o mocy 1000 W

 0