Demo Resident Evil 7 nawiedziło Steam; ujawniono wymagania PC

Demo Resident Evil 7 nawiedziło Steam; ujawniono wymagania PC

Premiera najnowszej części survival horroru CAPCOM już w przyszłym miesiącu. Już w czerwcu wersję demonstracyjną mieli okazję przetestować posiadacze PS4, a tydzień temu pojawiła się na Xbox One. Dzisiaj także posiadacze PC będą mogli wypróbować Resident Evil 7.

Aby móc uruchomić demo najnowszego Residenta, wymagany jest przynajmniej Windows 7, 8, 8.1 lub 10 w wersji 64-bitowej, procesor Intel Core i5-4460 taktowany 2,7 GHz (bądź AMD FX-6300), 8 GB RAMu, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 760 (lub AMD Radeon R7 z serii 260) z 2 GB VRAM. Przy podanej konfiguracji, powinniśmy być w stanie zagrać w grę w rozdzielczości 1080p i 30 fps. Zalecane wymagania to z kolei procesor Intel Core i7-3370 (3,4 GHz), 8 GB RAMu, karta graficzna  z 4 GB VRAM. Posiadając takie podzespoły powinniśmy być w stanie uruchomić RE7 w 1080p i 60 fps.

W tym momencie nie są jeszcze sfinalizowane prace nad grą i wymagania mogą ulec zmianie. CAPCOM oddał do dyspozycji także opcje graficzne - od rozdzielczości, odświeżania ekranu (obsługiwane są zarówno 144 Hz oraz G-Sync), zakresu pola widzenia, zablokowania liczby klatek animacji po skalowanie rozdzielczości.

Udostępnione na Steamie demo zajmuje 3,2 GB, ale niestety nie jest ono jego najnowszą wersją, znaną z konsol. Prawdopodobnie gra jest jeszcze optymalizowana.

Premiera Resident Evil 7 odbędzie się 24 stycznia na Steamie, Windows 10 PC, Xbox One i PS4. Gra umożliwi integrację zapisanych stanów gry pomiędzy Xbox One i Windows 10 PC, a także obsługuje hełm wirtualny PlayStation VR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Demo Resident Evil 7 nawiedziło Steam; ujawniono wymagania PC

 0