Denuvo 5.0 - szybka reakcja na złamanie zabezpieczeń antypirackich

Denuvo 5.0 - szybka reakcja na złamanie zabezpieczeń antypirackich

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was, że piratom udało się złamać zabezpieczenia Denuvo 4.8, czyli DRM stosowanego w ostatnio wydawanych grach i tym razem nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze jego strony twórców.

Wygląda na to, że producent postanowił błyskawicznie zareagować na te wydarzenia i uprzedzić kolejne ruchy hakerów, wypuszczając nowszą wersję swojego antypirackiego oprogramowania. Co więcej, nowa wersja Denuvo została już nawet zaimplementowana do starszych gier, które korzystają z tej technologii. Bułgarski haker Voksi z grupy Revolt podaje, że Capcom zastosował już tę technologię w grze Marvel vs Capcom: Infinite i jak podał, zmiany wprowadzone w najnowszej wersji tego DRM są na tyle duże, że zdecydowano się pominąć numerację 4.9 i od razu przeskoczyć do nazwy Denuvo 5.0. Trzeba przyznać, że o ile w przeszłości twórcom tego oprogramowania zdarzało się nieco przesypiać działanie piratów, tak teraz bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania i praktycznie od razu udostępnili nową wersję po tym, jak poprzednia została złamana.

Denuvo nie zwlekało i błyskawicznie zaktualizowało swoje zabezpieczenia antypirackie po złamaniu DRM Denuvo 4.8

Taka taktyka powinna pozwolić na zabezpieczenie gier korzystających z Denuvo przynajmniej w pierwszych miesiącach od premiery, które są najistotniejsze, jeśli chodzi o sprzedaż. Co prawda ostatnio scrackowano Sonic Forces, ale Assassin’s Creed Origins, Need for Speed Payback, Star Wars Battlefront 2, Injustice 2 i Star Ocean: The Last Hope HD wciąż są bezpieczne. Z przecieków wiadomo z kolei, że nadchodzące Far Cry 5, Final Fantasy XII The Zodiac Age i Dragon Ball FighterZ (a także wiele innych tytułów) korzystać będą z usług Denuvo i zakładać trzeba, że chodzi tu o implementację najnowszej wersji tej technologii, więc piraci po raz kolejny mogą obejść się smakiem. Oczywiście nieustający wyścig pomiędzy twórcami DRM a hakerami wciąż będzie trwał i ciekawe ile tym razem zajmie piratom złamanie Denuvo 5.0, ale w tym czasie twórcy oprogramowania mogą już szykować jego kolejną wersję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Denuvo 5.0 - szybka reakcja na złamanie zabezpieczeń antypirackich

 0