Denuvo w Two Point Hospital złamane zanim gra trafiła do sprzedaży

Denuvo w Two Point Hospital złamane zanim gra trafiła do sprzedaży

Denuvo twierdzi, że nie ma gry, której nie można złamać i że głównym celem jest ochrona gry w jej początkowej fazie dystrybucji, kiedy to generowane są największe przychody ze sprzedaży. Ma to oczywiście w teorii jakiś sens, choć oczywiście przeciwnicy twierdzą, że dobra gra nie potrzebuje zabezpieczeń, bo gracze i tak chętnie ją kupią. Wśród aktywnych przeciwników zabezpieczeń pokroju Denuvo jest choćby CD Projekt RED, który wydaje swoje gry całkowicie wolne od zabezpieczeń DRM. Co jednak kiedy Denuvo nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa gry w najważniejszym sprzedażowo okresie? Co więcej nie tyle zabezpieczenia zostały złamane nie tyle nawet w dniu premiery, ale jeszcze zanim gra w ogóle trafiła do sprzedaży?

Denuvo padło w rekordowym tempie, jednak w tym przypadku winę częściowo ponosi specyficzny silnik gry.

Taki właśnie los spotkał Two Point Hospital, duchowego spadkobiercę rewelacyjnego niegdyś Theme Hospital - gra została złamana przed oficjalną premierą. Two Point Hospital wykorzystuje zabezpieczenie Denuvo, jednak z powodu specyfiki silnika Unity Engine oraz błędnej implementacji zabezpieczeń, crackerzy byli w stanie ominąć Denuvo w rekordowym tempie i dostarczyć działający crack. Crackerzy całkowicie dezaktywowali zabezpieczenia używając zmodyfikowanych plików DLL. Co mocno zaskakujące, wszystkie pliki wykonywalne w grach Unity są niezabezpieczone i Denuvo było wprowadzone poprzez pliki DLL. W takim przypadku crackerzy nie mieli trudnego zadania i wystarczyła najzwyklejsza podmiana plików DLL na takie, które nie zawierały w sobie zabezpieczeń Denuvo. Tylko tyle wystarczyło, by tym razem pokonać to (nie)sławne zabezpieczenie.

Oczywiście w chwilo obecnej ciężko przewidzieć, czy taka wpadka będzie miała duży negatywny wpływ na wyniki sprzedaży, ani czy SEGA usunie całkowicie zabezpieczenia, skoro i tak już zostały złamane zanim gra się pojawiła na rynku. Wiadomo jednak, że użytej tutaj metody nie można wykorzystać w przypadku innych gier, które w zdecydowanej większości mają chronione pliki wykonywalne. Nie ma więc powodów do zbyt wielkiego świętowania nad pokonaniem Denuvo. Two Point Hospital swoją premierę dzisiejszego dnia. Produkcja pozwala wcielić się w zarządcę szpitala i obfitując w humor pokazuje jak wygląda prowadzenie placówki medycznej. Gra ma wysokie oceny zarówno od recenzentów, jak i użytkowników na Steam, więc możliwe, że brak zabezpieczeń nie oznaczać będzie kiepskiej sprzedaży.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Denuvo w Two Point Hospital złamane zanim gra trafiła do sprzedaży

 0