Denuvo zwiększa obciążenie CPU nawet o 30-40% w Assassin’s Creed: Origins?

Denuvo zwiększa obciążenie CPU nawet o 30-40% w Assassin’s Creed: Origins?

Właśnie przygotowujemy dla Was recenzję Assassin’s Creed: Origins, a nasze pierwsze wrażenia na temat tej produkcji są naprawdę pozytywne. Okazuje się jednak, że nie obyło się bez pewnych kontrowersji co do wydajności najnowszej gry Ubisoftu w zakresie CPU.

Z pierwszych analiz wynika, że Assassin’s Creed: Origins wymaga od użytkowników naprawdę mocnego procesora i trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jak wiele rzeczy dzieje się jednocześnie na ekranie. Jak twierdzi jednak grupa znana jako Revolt, zastosowane przez francuskiego wydawcę zabezpieczenia antypirackie nie ułatwiają sprawy użytkownikom PC i potrafią dodatkowo obciążyć nasze CPU nawet o 30-40%. Wynikać ma to wykorzystania technologii DRM Denuvo, którą dodatkowo wsparto za pomocą VMProtect, co stanowić miało mocne zabezpieczenie przed złamaniem gry i chyba ten cel udało się osiągnąć, bo o ile ostatnie gry z Denuvo na pokładzie łamane były w niecałe 24 godziny od premiery, tak Origins wciąż opiera się zakusom piratów.

Denuvo od samego początku budziło spore kontrowersje i choć jako zabezpieczenie antypirackie przez dłuższy czas spisywało się bardzo dobrze, to nawet uczciwi gracze często bojkotowali gry z tym DRM

Jest to na pewno dobra wiadomość dla Ubisoftu, ale jeśli twierdzenia Revolt są prawdziwe, to gracze nie mają powodu do zadowolenia, ponieważ implementacja tych zabezpieczeń może mocno zaniżać wydajność naszego procesora, nawet o 30-40%. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować tych informacji, dlatego należy podchodzić do nich ostrożnie. Jedynie Ubisoft mogłyby przeciąć wszelkie spekulacje na ten temat, wypuszczając wersję bez Denuvo na pokładzie, co oczywiście nie jest w interesie firmy. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet pirackie wersje wciąż posiadają Denuvo działające w tle, więc nawet gdy pojawi się crack do nowego Assassin’s Creed, piracka wersja wciąż będzie dodatkowo obciążać nasze CPU. Mamy jednak nadzieję, że Ubisoft lub Denuvo odniosą się jakoś do tej sprawy, wyjaśniając wszelkie wątpliwości.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Denuvo zwiększa obciążenie CPU nawet o 30-40% w Assassin’s Creed: Origins?

 0