Desktopowe przełączniki 2,5G trafiają do oferty TP-Link

Desktopowe przełączniki 2,5G trafiają do oferty TP-Link

TP-Link wprowadza na rynek dwa nowe desktopowe przełączniki 2,5G, które umożliwiają rozbudowę domowej lub firmowej sieci. Wyposażone w osiem (TL-SG108-M2) oraz pięć (TL-SG105-M2) portów 2,5G przełączniki zwiększają przepustowość sieci i umożliwiają błyskawiczne przesyłanie dużych plików. Użytkownicy internetu domowego, czy biurowego korzystając z funkcji QoS 802.1p i DSCP bez problemu prześlą dane podatne na opóźnienia, wymagające dużego pasma transmisji, takie jak na przykład pliki multimedialne, graficzne, CGI lub CAD. Obydwa modele są wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w karty sieciowe o prędkościach 100 Mb/s oraz 1 Gb/s.

TP-Link wprowadza na rynek dwa nowe desktopowe przełączniki 2,5G, które umożliwiają rozbudowę domowej lub firmowej sieci.

Desktopowe przełączniki 2,5G trafiają do oferty TP-Link

Autonegocja sprawia natomiast, że sprzęt automatycznie wykrywa jakość łącza dostosowując prędkości w celu zapewnienia optymalnego działania, takich jak urządzenia typu NAS, serwery, karty sieciowe, konsole do gier, sprzęty do obsługi gier VR, punkty dostępowe Wi-Fi 6 2,5 G oraz wiele innych. Za sprawą portów 2,5G oferowanym przez switche można błyskawicznie nawiązywać połączenia ze stacjami roboczymi, komputerami stacjonarnymi, a także punktami dostępowymi z obsługą Wi-Fi 6. Duże prędkości transferu pozwalają na sprawną pracę m.in. na szybkie tworzenie kopii zapasowych plików, które można przechowywać na serwerze NAS. Co ważne, przełączniki są w pełni kompatybilne ze standardowymi kablami Ethernet kat. 5e.

Dzięki temu, by cieszyć się prędkościami transmisji 2,5 Gb/s, użytkownik nie musi wymieniać okablowania na przewody kat. 6 i nie naraża się na dodatkowe koszty. Oprócz tego TL-SG105-M2 maksymalnie zużywa 12,11W energii, natomiast TL-SG108-M2 15,65W. Urządzenia charakteryzują się konstrukcją wentylatorową, która zapewnia cichą pracę, bardzo skuteczny rozpraszacz ciepła oraz wytrzymała obudowa z metalu. Oba switche mają opcje montażu na blacie lub na ścianie. Korzystają one także z rozwiązania Plug and Play, które sprawiają, że są one bardzo łatwe w użytkowaniu. Ich instalacja jest niezwykle szybka i prosta, a konfiguracja nie jest wymagana. Przełączniki są dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Desktopowe przełączniki 2,5G trafiają do oferty TP-Link

 0