Destiny 2 otrzymało datę wydania i oficjalny trailer - sequel trafi na PC!

Destiny 2 otrzymało datę wydania i oficjalny trailer - sequel trafi na PC!

Po nieco lakonicznym tweecie z oficjalnego profilu gry, Destiny 2 wreszcie doczekało się pełnoprawnej zapowiedzi. Poznaliśmy także platformy docelowe, a wśród nich także PC.

Pierwsza część Destiny to jedna z najbardziej udanych nowych marek ostatnich lat. Będąca jeszcze w międzygeneracyjnym rozkroku gra Bungie, oprócz PS4 i Xbox One, wyszła także na PS3 i Xbox 360. W przeciągu pierwszego miesiąca po Destiny sięgnęło 6,3 mln osób. Nic więc dziwnego, że mając na koncie takiego bestsellera, Activision zdecydowało się wydać kontynuację także na PC. Będzie to pierwsza gra Bungie od czasu Halo 2, która zagości na komputerach osobistych. Od tamtego czasu minie niemal 13 lat! Jednocześnie porzucając wersje na PS3 i Xbox 360, twórcy Destiny 2 będą mogli skupić się na dostarczeniu jak najlepszej jakości na PS4, Xbox One i PC. Activision wypuściło właśnie promocyjny filmik, lecz nie zawiera niestety żadnej rozgrywki, jedynie prerenderowaną animację.

Osoby, które zdecydują się na zamówienie w przedsprzedaży otrzymają wcześniejszy dostęp do bety, która zacznie się tego lata na wszystkich trzech platformach. 

Bungie potwierdziło, że poza wyglądem postaci z części poprzedniej, nie zachowamy ani ekwipunku ani poziomu postaci. Deweloperzy twierdzą, że przez to każdy będzie miał przez to równe szanse. Nie wiadomo, czy Activision zgodzi się na crossplay pomiędzy PC a konsolami. Takie posunięcie w razie mniejszego zaangażowania na jednej z platform pomogłoby stworzyć warunki do ciekawszej gry, w której nigdy nie brakuje towarzyszy do misji. Poprzednia wielka produkcja wydana przez amerykańskiego giganta na PC - Call of Duty: Infinite Warfare w wersji Windows 10 na Microsoft Store używała osobnych serwerów niż Steam i była to decyzja wymuszona przez Activision. Skończyło się to tym, że mecze w tej wersji wiały pustką. Aby tego uniknąć, crossplay z Xbox One mógłby być tutaj pomocny. Już w tym momencie można składać zamówienia przedsprzedażowe - zarówno w sklepach cyfrowych, jak i fizycznie. Grę będzie można nabyć w wersji podstawowej (59,99 USD), jak również z przepustką rozszerzającą (34,99 USD), która gwarantuje dostęp do dwóch dodatków (kosztujących osobno po 19,99 USD). Posiadacze PS4 otrzymają bonusową zawartość, która będzie ekskluzywna dla nich przez rok (Sony ma umowę marketingową z Activision). Na pierwszą prezentację rozgrywki przyjdzie nam poczekać do 18 maja, kiedy to Bungie zorganizuje specjalny przekaz na żywo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Destiny 2 otrzymało datę wydania i oficjalny trailer - sequel trafi na PC!

 0