Destiny 2 zablokuje programy wyświetlające informacje na ekranie

Destiny 2 zablokuje programy wyświetlające informacje na ekranie

Bungie ogłosiło, że nadchodząca beta Destiny 2 na PC nie będzie pozwalała na używanie oprogramowania, które wstrzykuje kod do klienta gry. Oznacza to tyle, że popularne programy do streamowania jak OBS Studio, aplikacje do komunikacji jak Discord, wyświetlające liczbę klatek na sekundę jak Fraps oraz inne narzędzia systemowe typu MSI Afterburner, nie będą działać z tym tytułem.

Te restrykcje nie powstrzymają jednak graczy przed streamowaniem bądź nagrywaniem rozgrywki. Bungie oświadczyło, że wciąż można wykorzystywać karty przechwytujące obraz, jak również rozwiązania od producentów kart graficznych jak AMD Crimson ReLive oraz Nvidia ShadowPlay. Jest również możliwość korzystania z OBS Studio, XSplit itp. Wymaga to jednak uruchomienia Destiny 2 w oknie (włączając w to tryb okna bez ramek na pełnym ekranie), wiąże się to jednak z dużo większym obciążaniem systemu i mniejszą wydajnością.

Bungie tłumaczy swoją decyzję chęcią stworzenia gry, która będzie dla wszystkich sprawiedliwa i przynosząca masę radości z rozgrywki. Firma nie celuje specjalnie w te popularne programy, a blokowanie wszelkich nakładek, to zdaje się niezamierzony efekt wprowadzenia zabezpieczeń przeciw oszustom.

Należy mieć również na uwadze, że wszelkie komunikatory nie są zabronione, jednak grając w Destiny 2 nie uświadczycie żadnych powiadomień wyświetlanych przez Discord, Mumble itp. Oznacza to tylko i aż tyle, że nie uświadczycie informacji o tym kto do nas w danym momencie mówi, jak również nie będzie można również prowadzić czatów testowych. Największym jednak problemem zdaje się być blokowanie programów typu EVGA Precision XOC, MSI Afterburner, Fraps i innych, które wyświetlają przydatne informacje systemowe. Wiele osób z pewnością będzie niezadowolonych faktem, że studio nie pozwoli na wyświetlanie ilości fps, temperatur, czy też aktualnego użycia GPU. Wiele osób jest sceptycznie do tego nastawionych i uważa, że zabezpiecznia przeciw oszustom nie powinny wpływać aż tak bardzo na zewnętrzne oprogramowanie. Zwłaszcza że nie jest to tytuł nastawiony na walki gracz vs. gracz, tylko gracz vs. środowisko, gdzie oszuści nie wpływają tak bardzo na przyjemność rozgrywki.

Testy wersji beta Destiny 2 rozpoczną się 28 sierpnia na PC, a pełna wersja na tej platformie trafi do sprzedaży 24 października. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Destiny 2 zablokuje programy wyświetlające informacje na ekranie

 0