Diablo 2 Resurrected oficjalnie zapowiedziany. Czy jest to remaster na miarę marki Blizzarda?

Diablo 2 Resurrected oficjalnie zapowiedziany. Czy jest to remaster na miarę marki Blizzarda?

Zgodnie z przeciekami podczas BlizzConn 2021 zapowiedziano remaster Diablo 2. Diablo 2: Resurrected to nowa wersja wydanego w 2000 roku oryginału, przy czym nie jest to remake, więc całość bazuje na schemacie pierwowzoru z całą gamą usprawnionych opcji. Przede wszystkim dostosowano oprawę graficzną do współczesnych standardów zapewniając grze pełne renderowanie 3D, lepsze animacje czy podbicie rozdzielczości do 4K. Jeśli komuś zmiany nie przypadną do gustu, to będzie mógł natychmiast przełączyć się do klasycznego 2D. Ponadto poprawie uległ system dźwiękowy działający teraz z wykorzystaniem audio 7.1 z nowymi efektami. Pewnych modyfikacji dokonano w samej rozgrywce, chociaż tutaj obyło się bez rewolucji np. zaimplementowano nowy system podnoszenia złota, lepszy, czytelniejszy interfejs czy drabinkę i rankingi sezonowe.

Diablo 2: Resurrected to nowa wersja wydanego w 2000 roku oryginału, przy czym nie jest to remake, więc całość bazuje na schemacie pierwowzoru z całą gamą usprawnionych opcji.

Nie ma co jednak oczekiwać zmian w historii czy oferowanych zadaniach, ponieważ jest to klasyczny remaster. Diablo II: Resurrected zawiera dodatek Pan zniszczenia i trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, a także next geny PS5 i Xbox Series X/S w 2021 roku. Nim to nastąpi zostaną przeprowadzone testy wersji alpha, do której można się zapisać pod tym adresem (dotyczy wydania komputerowego). Blizzard ujawnił też informacje o Diablo 4 zdradzając kolejną klasę postaci, która trafi do produkcji. Jest to całkowicie nowa klasa łotrzyka, którego podstawowymi atrybutami będą kusze, łuki, sztylety czy miecze. Pozwoli ona na dynamiczniejszą rozgrywkę ze względu na swoją szybkość, a także zróżnicowane podejście do misji.

Na stronie Diablo 4 widnieje jeszcze jedna, nieodkryta klasa postaci więc do tytułu zapewne trafi piątka bohaterów. Nie wiemy kiedy czwórka zadebiutuje, ale raczej nie będzie to 2021 rok, ponieważ prace nad projektem nadal trwają, z kolei deweloperzy chcą dopracować wszystko w najmniejszych detalach. Jeśli chodzi o wątek fabularny, to przeniesie on nas wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w trzeciej odsłonie serii. Na zwiastunie widzieliśmy moment, gdy jedna z postaci przywołała do świata Diablo 4 Lilith i to ona oraz jej potężna armia będą głównymi przeciwnikami, których należy ostatecznie pokonać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo 2 Resurrected oficjalnie zapowiedziany. Czy jest to remaster na miarę marki Blizzarda?

 0