Diablo 4. Gracz zdobył 100. poziom i stracił wszystko. Postać zabił błąd serwera

Diablo 4. Gracz zdobył 100. poziom i stracił wszystko. Postać zabił błąd serwera

Chociaż Diablo 4 jest dostępny od kilku dni dla wybranych graczy i od wczoraj dla wszystkich, pierwszej osobie udało się wbić 100. poziom doświadczenia, co dostrzegł nawet sam Blizzard. Rekordzista nie będzie jednak świętował tego sukcesu z powodu problemu, który doprowadził do utraty statystyk.

Gracz Diablo 4 wbił 100. poziom i stracił go przez błąd serwera

cArn to streamer na platformie Twitch.tv, któremu udało się wbić 100 level w Diablo 4 i to na poziomie hardcore, a więc dość wymagającym. Potrzebował do tego 82 godzin grania, a sam Blizzard potwierdził, że jest on pierwszym graczem, który tego dokonał. W związku z tym jego imię będzie wyryte na posągu Lilith w ramach wyzwania deweloperów. Zainteresowany nie świętował jednak tego osiągnięcia przez błąd serwera. cArn kontynuował rozgrywkę legendarnym już bohaterem gdy w pewnym momencie dostrzegł, iż przeciwnicy przestali go atakować lub stoją czy biegają w miejscu.

Streamerowi cArn udało się wbić 100. poziom w Diablo 4 na trybie hardcore, jednak przez błąd serwera i wyrzucenie go z gry stracił cały postęp.

Nie był to problem z urządzeniem albo chwilowy lag gry. Doszło bowiem do zawieszenia się serwera i wyrzucenia gracza. Ktoś niezaznajomiony z Diablo 4 pomyśli, ale co to za kłopot wejść na serwer jeszcze raz i grać dalej, bo przecież poziom doświadczenia nie przepada? Otóż właśnie w trybie hardcorowym każda śmierć postaci wiąże się z trwałą utratą zdobytego doświadczenia. Diablo 4 nagłe rozłączenie z serwerem przy niskim poziomie zdrowia traktuje jako oszustwo. Cóż zasady są proste, gracz zapewne nie odzyska zdobytego poziomu, a wszystko było przykrym wypadkiem przy pracy.

To nie pierwszy przypadek w Diablo 4

To nie pierwszy pechowiec w historii Diablo 4. Max Smith poświęcił 18 godzin i mając 52. poziom czarodziejki jego postać stanęła i zaczęła dostawać masę obrażeń, więc gracz zdecydował wykorzystać klasyczną metodę "ALT+F4", by wyłączyć grę. Oczywiście wbrew oczekiwaniom Maxa zabawę trzeba było zacząć od nowa. Wprawdzie początkowo zirytowany gracz nie chciał podejmować się kolejnej próby wyzwania, lecz ostatniecznie powiedział, że spróbuje wbić maksymalny level.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo 4. Gracz zdobył 100. poziom i stracił wszystko. Postać zabił błąd serwera

 0