Diablo dostępny na GOG. Już niebawem otrzymamy kolejne klasyki Blizzarda

Diablo dostępny na GOG. Już niebawem otrzymamy kolejne klasyki Blizzarda

Diablo to dla wielu kultowa seria, która ma już prawie 23 lata na karku w związku z czym zdobycie oryginalnej wersji pierwszej odsłony to niezwykle trudna sztuka. Naprzeciw fanów poszukujących gry postanowiła wyjść ekipa znana z wydawania wielu starych tytułów, czyli polska platforma GOG. W ramach współpracy z twórcami produkcji firmą Blizzard opublikowali oni w swoim sklepie pierwszą odsłonę utytułowanego Diablo w dwóch wydaniach. Pierwsze to pełnoprawny działający w grafice SVGA przy 20 klatkach na sekundę oryginał, z kolei drugi jest ulepszoną przez GOG oraz deweloperów wersją dostosowaną do dzisiejszych standardów zapewniający np. obsługę Windows 10 czy zwiększoną rozdzielczość, jak również pozbawioną wielu trapiących pierwotne wydanie błędów technicznych.

W ramach współpracy z Blizzardem polski sklep GOG udostępnił pierwszą odsłonę kultowego Diablo.

Należy podkreślić, że wyboru stosownej dla nas wersji dokonany bezpośrednio w programie startowym. Co ciekawe odświeżone Diablo zawiera tryb wieloosobowy do maksymalnie 4 graczy, którzy mogą połączyć się przez serwery Battle.net lub kooperację dla dwóch użytkowników w ramach TCP/IP. Skomentować współpracę z rodzimym sklepem postanowił przedstawiciel Blizzarda stwierdzając, że cieszy się z tego partnerstwa, ponieważ dotychczas sporo klasyków pozostawało niedostępnych dla społeczeństwa, zaś GOG stara się tę smutną rzeczywistość odmienić. To jednak nie koniec przywracania do życia dawnych produkcji autorów Diablo bowiem już niedługo na polskiej platformie dostaniemy odświeżone kopie Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

Niestety w tym przypadku termin premiery nie jest jeszcze znany. Natomiast ulepszona jedynka Diablo ważąca 643 MB jest dostępna tutaj w cenie 8,89 euro (niestety tylko po angielsku). Cóż cieszy, że GOG kultywuje swoją tradycję proponując nam wiele kultowych tytułów, które dla współczesnego społeczeństwa były trudne dostępne i niekiedy zapomniane. Teraz będą oni mieli okazję zapoznać się nie tylko z ulepszoną wersją, ale także pełnoprawnym oryginałem, a osoby pamiętające początki Diablo staną przed szansą powspominania dawnych czasów, a także wypełnienia luki między oczekiwaną nową odsłoną serii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo dostępny na GOG. Już niebawem otrzymamy kolejne klasyki Blizzarda

 0