Diablo Immortal jest prawie gotowe. Czy Blizzard opóźni premierę gry?

Diablo Immortal jest prawie gotowe. Czy Blizzard opóźni premierę gry?

Zapowiedź mobilnego Diablo Immortal spotkała się z ogromnym zaskoczeniem wśród fanów kultowej marki, którzy delikatnie mówiąc zniszczyli Blizzarda m.in. w komentarzach pod oficjalnym zwiastunem gry. Powodem takiej, a nie innej reakcji społeczności jest fakt, że produkcja pojawi się wyłącznie na urządzeniach wyposażonych w Androida i iOS, pomijając tym samym nie tylko konsole, lecz także komputery, na których seria pierwotnie zaistniała i kojarzy się właśnie z tą platformą. Należy podkreślić, iż za grę nie odpowiada ekipa maczająca palce przy ostatnich odsłonach Diablo, ale mało doświadczony zespół, czyli chiński NetEase. Potencjalny termin premiery dotychczas pozostawał wielką niewiadomą, jednakże wypowiedź jednego z przedstawicieli deweloperów utwierdza nas w przekonaniu, że Diablo Immortal jest już prawie gotowy.

Przedstawiciel NetEase przyznał, że Diablo Immortal jest już praktycznie gotowy dzięki czemu jego tegoroczna premiera nie powinna być zagrożona.

Dyrektor finansowy NetEase, Yang Zhaoxuan w najnowszym wywiadzie powiedział, iż mobilnego hack-and-slash z pewnością uda się wydać jeszcze w 2019 roku, a więc spekulacje odnośnie pojawienia się Diablo Immortal 12 miesięcy później teoretycznie okazały się nieprawdziwe. Właśnie teoretycznie, bo w praktyce na drodze pozostaje drugi najważniejszy gracz w postaci wydawcy Activision Blizzard, któremu po miażdżącej krytyce fanów niekoniecznie może spieszyć się do rychłej publikacji gry. Zresztą sam Yang zaznaczył, że jeżeli chcemy usłyszeć konkretną datę debiutu, to powinniśmy kierować się właśnie do Blizzarda. Mimo wszystko fakt tak szybkiego ukończenia prac biorąc pod uwagę listopadowe ujawnienie tytułu odrobinę dziwi.

Chociaż najpewniej produkcja przygotowywania jest od dłuższego czasu. Z drugiej jednak strony biorąc pod uwagę masowe zwolnienia, jakie przewinęły się niedawno przez Activision Blizzard pojawiają się pytania o dotrzymanie terminów będących w produkcji gier. Spekuluje się, że przytoczona restrukturyzacja będzie miała znaczący wpływ na większe gry wydawcy. Oczywiście kwestia tego, czy za takową uznajemy też Diablo Immortal nie ma raczej większego znaczenia. Co ciekawe zgodnie z licznymi plotkami, w przygotowaniu pozostaje również pełnoprawna część serii na wszystkie wiodące platformy. Pozostaje mieć nadzieję, że zwolnienia nie wpłyną na ten projekt.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo Immortal jest prawie gotowe. Czy Blizzard opóźni premierę gry?

 0