Diablo IV potwierdzone przez reklamę w magazynie. Zapowiedź na Blizzconie?

Diablo IV potwierdzone przez reklamę w magazynie. Zapowiedź na Blizzconie?

Tajemnicą poliszynela jest, że Blizzard od dłuższego czasu pracuje nad Diablo IV. Jest to jedna z największych marek firmy, a jej przedstawiciele w ubiegłym roku potwierdzili, że pracują nad kilkoma projektami związanymi z tym uniwersum, ale dotychczas ujawniono tylko jeden z nich, czyli grę mobilną Diablo Immortal. Zapowiedź ta wywołała falę krytyki wśród fanów, którzy poczuli się rozczarowani brakiem pełnoprawnej kontynuacji, dlatego też deweloper szybko zapewnił, że Blizzard szykuje też coś „niemobilnego”. Diablo IV jest od dłuższego czasu obiektem licznych przecieków i plotek, a producent ma spore trudności z utrzymaniem gry w sekrecie i tytuł ten pojawiał się już w ogłoszeniach o pracę zamieszczanych przez dewelopera. Wygląda na to, że nie przyjdzie nam już długo czekać na oficjalną zapowiedź Diablo IV, ponieważ kolejny przeciek praktycznie ujawnia nadchodzącą kontynuację głównej serii. Mowa tu o reklamie w magazynie magazynie, w której wprost pada nazwa gry.

Diablo IV jest od dłuższego czasu obiektem licznych przecieków i plotek, a producent ma spore trudności z utrzymaniem gry w sekrecie.

Najnowszy numer niemieckiego magazynu GameStar zawiera reklamę nadchodzącego artbooka zatytułowanego The Art of Diablo, którego autorami są Jake Gerli i Robert Brooks. Jest to oficjalna książka wydawana bezpośrednio przez Blizzard, która zadebiutować ma na półkach sklepowych w okolicach 21 listopada. Wspomniana reklama zawiera informację, że w artbooku znajdziemy przeszło 500 grafik z Diablo, Diablo II, Diablo III i… Diablo IV. Nie jest to literówka, ponieważ mówimy o oficjalnym produkcie Blizzardu oraz wymienione zostały tu wszystkie poprzednie odsłony serii. Trudno też mówić o błędzie w tłumaczeniu, ponieważ wyraźnie pada tu nazwa Diablo IV. Zresztą sami możecie zobaczyć reklamę na zdjęciu powyżej. Wygląda więc na to, że ta została po prostu opublikowana nieco zbyt wcześnie, co sugerować może, że lada moment doczekamy się oficjalnej zapowiedzi gry.

Najprawdopodobniej więc Diablo IV ujawnione zostanie na najbliższym Blizzconie, który odbędzie się między 1 a 3 listopada, czyli pod koniec przyszłego tygodnia. Po ubiegłorocznej edycji tej imprezy, która okazała się katastrofą, a przynajmniej dużym rozczarowaniem, Blizzard musi w tym roku dostarczyć mocne uderzenie. Blizzard niewątpliwie potrzebuje teraz dobrego PR-u lub chociaż ogłoszenia, które odwróci uwagę od ostatnich skandali wokół firmy, która banuje graczy popierających protesty w Hong Kongu. Nawet pracownicy firmy wyszli protestować przeciwko takiemu postępowaniu, a przy okazji odwołano dużą imprezę szykowaną na premierę Overwatch na konsoli Switch.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo IV potwierdzone przez reklamę w magazynie. Zapowiedź na Blizzconie?

 0