Digital Foundry porównało grafikę Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Digital Foundry porównało grafikę Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Niestety okazuje się, że odświeżony Crash Bandicoot N. Sane Trilogy nie na wszystkich urządzeniach radzi sobie jednakowo dobrze. Problemy, a także techniczne ograniczenia pojawiły się w przypadku popularnego urządzenia Nintendo.

Pierwotnie gra ukazała się wyłącznie na PlayStation 4. Jednak po roku zawitała także na pozostałe platformy, w tym Nintendo Switch. I właśnie w przypadku tej platformy pozostaje najwięcej kontrowersji. Jeżeli chodzi o PC oraz Xbox One tytuł jest na bardzo dobrym poziomie, ale Switch tradycyjnie odstaje. Eksperci w porównywaniu rozmaitych produkcji, czyli Digital Foundry postanowili sprawdzić poszczególne buildy trylogii Crasha. Co ciekawe autorzy przenosząc swą grę na konsolę Nintendo poszli na pewne ustępstwa. Zmniejszono, chociażby rozdzielczości do skromnych 720p oraz 480p. Warto zaznaczyć, iż urządzenie Microsoftu lub Sony nie ma takich ograniczeń dzięki czemu w pełni radzi sobie ze standardem 1080p.

Jak wynika z analizy Digital Foundry, Crash Bandicoot N. Sane Trilogy najgorzej radzi sobie w wersji na Nintendo Switch. Gra ma problemy z utrzymaniem płynności, a także brakuje w niej kilku graficznych elementów. 

Jeśli chodzi o wizualne aspekty, to względem komputerów, PS4, czy XOne ciężko dopatrzyć się widocznych gołym różnić. Dużo większe pojawiają się dopiero na rzeczonym Switch. Przykładowo detale głównego bohatera, czy roślinność pozostawiają nieco do życzenia. Jak wiele trudności sprawiała programistom ta konsola niech świadczy fakt usunięcia przez nich efektów odbicia się postaci w błyszczących obiektach, a także uproszczoną geometrię. Dodatkowo sprzęt ma wyraźne kłopoty z utrzymaniem 30 klatek na sekundę, co stanowi dość smutną wiadomość dla jego posiadaczy. Tutaj oczywiście najlepiej wypada PC ze stabilnymi 60 fps. Tymczasem jak wypadł Crash Bandicoot N. Sane Trilogy przekonacie się niebawem na łamach naszego portalu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Digital Foundry porównało grafikę Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

 0