Dimensity 9400 i Snapdragon 8 Gen 4 - pierwsze przecieki wskazują na bardzo duży wzrost wydajności

Dimensity 9400 i Snapdragon 8 Gen 4 - pierwsze przecieki wskazują na bardzo duży wzrost wydajności

Co prawda na rynku dopiero zaczynają się pojawiać pierwsze smartfony z najnowszymi flagowymi procesorami dla androidowych smartfonów, czyli Dimensity 9300 od MediaTek i Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcomm, ale w sieci mamy już pierwsze przecieki na temat ich następców, czyli Dimensity 9400 i Snapdragona 8 Gen 4.

Na wietnamskim forum opublikowano domniemane wyniki testów obu układów w benchmarkach Geekbench 6.1 i AnTuTu 10. Zakładając, że są one prawdziwe, na chwilę obecną Snapdragon 8 Gen 4 utrzymuje przewagę w wydajności jednego rdzenia, ale przegrywa w wielordzeniowym teście Geekbench (tak samo wyglądało to w przypadku ich poprzedników z 2023 roku).

W sieci pojawiły się pierwsze przecieki z testów mobilnych układów nowej generacji - Dimensity 9400 i Snapdragona 8 Gen 4.

Przechodząc do AnTuTu, MediaTek uzyskał w tym przypadku o 10% wyższy wynik ogólny. Bardziej szczegółowe zestawienie pokazuje o 12% wyższy wynik procesora i o 7% wyższy wynik układu graficznego.

1

W porównaniu z obecnym Snapdragonem 8 Gen 3 i Dimensity 9300, nowe chipy wykazują ogromny wzrost wydajności. Wyniki są nawet o 50% wyższe, co wydaje się być bardzo dużym wzrostem dla generacyjnego przeskoku. To oczywiście budzi wątpliwości w zakresie prawdziwości tych wyników, gdyż tego typu screeny nie są trudne do podrobienia, więc możemy mieć do czynienia ze zwykłym fejkiem. 

2

Wyniki mogą być jednak prawdziwe. Digital Chat Station sugeruje, że Snapdragon 8 Gen 4 osiągnie częstotliwość 4,0 GHz w swoim głównym rdzeniu, podczas gdy 8 Gen 3 osiąga maksymalną częstotliwość 3,4 GHz. Apple A17 Pro powinien zbliżyć się do 3,78 GHz. Niemniej do premiery nowych mobilnych SoC pozostało jeszcze wiele miesięcy i wiele może zmienić się do tego czasu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dimensity 9400 i Snapdragon 8 Gen 4 - pierwsze przecieki wskazują na bardzo duży wzrost wydajności

 0