Discord zablokował dostęp do serwerów NSFW - ale tylko posiadaczom iPhone'ów

Discord zablokował dostęp do serwerów NSFW - ale tylko posiadaczom iPhone'ów

Posiadacze Phone'ów, którzy w swoich ulubionych serwerach na Discordzie mają kilka pozycji typu NSFW (treści nie nadające się do przeglądania w pracy), będą mieli teraz nieco trudniejsze życie. Aplikacja blokuje teraz treści dla dorosłych, w tym całe społeczności, niezależnie od wieku użytkownika. Odtąd, jeśli użytkownicy chcą uzyskać dostęp do treści NSFW na Discordzie z iPhone'a lub iPada, muszą to robić za pomocą przeglądarki. Discord zmienił niektóre wytyczne dotyczące treści NSFW. Oznaczenie NSFW ma na celu ograniczenie ryzyka narażenia użytkowników w wieku od 13 do 17 lat na treści dla dorosłych, co naruszałoby amerykańską ustawę o ochronie prywatności dzieci w internecie (COPPA). Firma ujawniła jednak również, że zablokuje wszystkim użytkownikom iOS dostęp do serwerów lub kanałów NSFW z aplikacją Discord, niezależnie od wieku.

Discord blokuje treści dla dorosłych użytkownikom iOS - niezależnie od ich wieku. To nowe zmiany na platformie.

"Ponadto wszyscy użytkownicy platformy iOS (w tym osoby w wieku 18+) nie będą mogli dołączać do serwerów NSFW i uzyskiwać do nich dostępu" - czytamy w nowych wytycznych. Użytkownicy iOS nadal będą mogli uzyskać dostęp do treści NSFW, ale jedynie za pośrednictwem przeglądarki internetowej, o ile mają ukończone 18 lat. Co dziwne, zmiany nie mają zastosowania w wersji aplikacji na Androida, co sugeruje, że samo Apple mogło mieć tutaj coś do powiedzenia.

Matthew Bischoff, były menedżer produktu Tumblr nazwał ten ruch "regresywnym" i powiedział, że tak samo działo się, gdy Apple zakazało korzystania z Tumblr na iOS. "Kiedy zajmowaliśmy się tym w Tumblr, przez tygodnie w pełnym wymiarze godzin,  szukałem niewiarygodnie złożonych sposobów na uspokojenie cenzorów Apple" - napisał na Twitterze Bischoff. "Działo się tak za każdym razem, gdy znaleźli seksowny blog, który im się nie podobał. To absurd".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Discord zablokował dostęp do serwerów NSFW - ale tylko posiadaczom iPhone'ów

 0