Discovery wkrótce połączy HBO Max i Discovery+. Usługa otrzyma nową nazwę

Discovery wkrótce połączy HBO Max i Discovery+. Usługa otrzyma nową nazwę

Warner Bros. Discovery wkrótce połączy HBO Max i Discovery+ w jedną usługę przesyłania strumieniowego pod nową nazwą. W tej chwili wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym wyborem dla nazwy połączonej platformy jest „Max”, które porzuciłoby bardziej rozpoznawalną część marki HBO Max.

Prawnicy firmy sprawdzają kilka nazw, ale mówi się, że Max jest liderem. Rzecznik Warner Bros. powiedział, że firma wciąż dyskutuje nad nazwą. Będą jednak musieli podjąć decyzję dość szybko, ponieważ połączona usługa przesyłania strumieniowego ma pojawić się wiosną.

Połączona usługa VOD ma pojawić się wiosną.

Discovery wkrótce połączy HBO Max i Discovery+. Usługa otrzyma nową nazwę

HBO przez lata zbudowało pewien poziom prestiżu. Jednak mówi się, że liderzy Warner Bros. Discovery dostrzegają pewną wartość w pozycjonowaniu HBO jako submarki obok Discovery i CNN. Dyrektor generalny firmy, David Zaslav, obniżył wydatki na HBO Max po fuzji WarnerMedia i Discovery na początku tego roku. Po połączeniu jednak usługa przesyłania strumieniowego będzie miała znacznie więcej do zaoferowania niż tylko treści HBO.

Jak zauważa CNBC, pojawiło się pewne zamieszanie wokół brandingu aplikacji do streamingu HBO - HBO Max było poprzedzone HBO Go i HBO Now. Posiadanie kolejnego produktu z HBO w nazwie może jeszcze namieszać w głowach mniej świadomych odbiorców. Co więcej, mówi się, że kierownictwo wyraziło zaniepokojenie, że nazwa HBO Max może osłabić wartość HBO jako marki, jeśli konsumenci powiążą ją z mniej prestiżowymi treściami w usłudze przesyłania strumieniowego, co akurat wydaje się dziwne, bo HBO Max słynie raczej z seriali i filmów o wysokiej jakości. 

Platforma o nowym wyglądzie będzie podobno podobna do Disney+, z hubami dla treści od HBO, Discovery, DC Comics, Warner Bros. i innych (Disney+ ma takie dla Star Wars, Pixar, National Geographic i tak dalej). Nie jest jeszcze jasne, ile będą kosztować subskrypcje Max lub jakkolwiek będzie się nazywać usługa, ale zapewne będzie to okazja, by podnieść cenę w zamian za treści, o które zapewne mało kto prosił. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Discovery wkrótce połączy HBO Max i Discovery+. Usługa otrzyma nową nazwę

 0