Dishonored 2: dwójka bohaterów będzie się od siebie znacznie różnić

Dishonored 2: dwójka bohaterów będzie się od siebie znacznie różnić

W Dishonored wcielaliśmy się w Corvo Attano, skrytobójcę z nadprzyrodzonymi umiejętnościami, potrafiącego przejmować kontrolę nad umysłami przeciwników oraz zwierząt. W nadchodzącym sequelu ponownie wcielimy się w Corvo, ale także i w występującą w jedynce - i piętnaście lat teraz starszą - Emily. Niedawno ekipa Bethesdy wypowiadała się na łamach swojej oficjalnej strony na temat różnic pomiędzy dwoma protagonistami.

Dinga Bakaba z Arkane Studios (developerów) uważa, że różne moce oddane do dyspozycji Corvo i Emily sprawią, że przeżycia płynące z rozgrywki będą bardzo zróżnicowane i przełożą się na zupełnie inne taktyki i sposoby rozwiązywania problemów.

W Dishonored 2 pojawi się drzewko umiejętności, które oferuje nam większą swobodę rozwoju. Ponadto będziemy mogli zbierać upgrade'y do naszego ekwipunku.

Z kolei dyrektor kreatywny Harvey Smith zwraca uwagę na królewskie korzenie Emily, które rzutowało na każdy aspekt postaci, począwszy od ubrań przez bronie, po używane przez nią moce. Jednymi z ciekawszych umiejętności, jakich może użyć pozwoli na wprowadzenie zamętu w umysłach wrogów - dzięki temu albo szybko ich zlikwidujemy, albo z łatwością przejdziemy obok nich, unikając konfrontacji.

Corvo wytrenował Emily na idealną zabójczynię, ale nie oduczył jej cesarskich manier

Ponadto Emily potrafi korzystać z mocy zwanej Domino, dzięki której los jednego ze strażników będzie bezpośrednio powiązany z innymi. Na przykład, gdy ten aktywuje jakąś pułapkę, obrażenia otrzyma nie tylko on, lecz wszystkie inne dotknięte zaklęciem postaci.

Większość umiejętności Emily wiąże się z manipulacją umysłów przeciwników

Warto także pamiętać, że sequel Dishonored  nie przełącza nas pomiędzy Emily i Corvo w uprzednio ustalonych momentach, lecz zaoferuje nam możliwość przejścia całości gry jedną bądź drugą postacią. W zależności od naszego wyboru nasi protagoniści będą zupełnie inaczej reagować na otoczenia - i vice versa. Twórcom gry bardzo zależy na tym by stworzyć dwie zupełnie inne perspektywy rozgrywki.

Premiera Dishonored odbędzie się 11 listopada na PC, Xbox One i PS4.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...