Disney+ wkróce podrożeje, a firma zapowiada blokowanie opcji dzielenia kont

Disney+ wkróce podrożeje, a firma zapowiada blokowanie opcji dzielenia kont

W maju dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ogłosił, że usługa przesyłania strumieniowego Disney+ otrzyma podwyżkę cen jeszcze w tym roku. Teraz wiemy, kiedy to dokładnie nastąpi. Dodatkowo firma postanowiła pójść śladami Netflixa, blokując opcję dzielenia kont.

Disney+ będzie droższe

Podczas ujawniania kwartalnych wyników finansowych Disneya, Iger ogłosił, że 12 października poziom premium Disney+ bez reklam podrożeje do 13,99 USD. To druga podwyżka ceny usługi przesyłania strumieniowego o 3 USD w ciągu ostatniego roku – obecna cena subskrypcji 10,99 USD obowiązywała od grudnia zeszłego roku. Plan bez reklam Hulu również będzie droższy o 3 dolary, bo jego cena wzrośnie do 17,99 USD miesięcznie za samodzielną subskrypcję. Na razie te podwyżki zdają się ogłoszone dla USA, ale nie zdziwi nas, jeśli wkrótce zostaną potwierdzone także w Europie, w tym i Polsce.

Podczas ujawniania kwartalnych wyników finansowych Disneya, Iger ogłosił, że 12 października poziom premium Disney+ bez reklam podrożeje. 

Disney+ cena

To duży wzrost cen, ale Disney zaoferuje Amerykanom pewne rozwiązanie, które może wydawać się korzystne. Chodzi o nową subskrypcję Duo Premium, która obejmuje zarówno wolne od reklam poziomy Disney+, jak i Hulu - ta będzie dostępna za 19,99 USD. Disney ogłosił również, że od listopada najtańsza opcja (8 dolarów) Disney+ z reklamami, którą uruchomił w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku, będzie dostępna w Europie i Kanadzie.

Nadchodzi kres dzielenia kont

To jednak nie wszystko, bo Iger ostrzegł również, że Disney wkrótce wycofa się z możliwości swobodnego udostępniania kont, stwierdzając, że firma „aktywnie bada sposoby i najlepsze opcje płacenia za udostępnianie swoich kont znajomym i rodzinie”. Firma spodziewa się, że zacznie wdrażać te nowe zasady w 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disney+ wkróce podrożeje, a firma zapowiada blokowanie opcji dzielenia kont

 0