Disney zwolni 7 000 osób. Usługa Disney+ przynosi znaczne straty

Disney zwolni 7 000 osób. Usługa Disney+ przynosi znaczne straty

Początkowy boom w pozyskiwaniu nowych użytkowników serwisu streamingowego Disney+ wyhamował, a w ostatnim kwartale ilość snskrypcji wzrosła tylko nieznacznie. Prezes firmy ogłosił plan oszczędzania, a jednym z jego elementów są zwolnienia. Z pracą pożegna się 7000 pracowników.

Disney opublikował swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i sytuacja w niektórych obszarach nie wygląda korzystnie. Podczas gdy firma jest na plusie z przychodami w wysokości 23,5 miliarda dolarów i dochodem netto w wysokości 1,28 miliarda dolarów, usługa przesyłania strumieniowego Disney + nie radzi sobie najlepiej. W ostatnim kwartale udało się zwiększyć liczbę abonentów w USA i Kanadzie zaledwie o 200 tys., co daje łączną liczbę 46,6 mln Na arenie międzynarodowej wszystko, co podpada pod Disney+, w tym Hotstar, przyniosło spadek o 2,4 miliona osób, Hulu zyskało 700 tysięcy, a ESPN Plus pozyskało 600 tysięcy użytkowników. Problem w tym, że biznes streamingowy wciąż przynosi firmie straty, które za ostatni kwartał wyniosły około 1,05 mld USD. Disney przewiduje jednak, że do końca roku fiskalnego 2024 sytuacja może się odwrócić.

Usługa Disney+ przyniosła ponad 1 mld USD strat,  firma szykuje się do cięć w poszukiwaniu oszczędności. Pracę straci 7000 osób, co stanowi 4% zatrudnionych.

Bob Iger, który był prezesem firmy do 2020 roku i wrócił na to stanowisko w listopadzie ubiegłego roku (zastępując Boba Chapka), najwyraźniej zamierza poprawić sytuację. Plan jego działań obejmie m.in. zwolnienia blisko 7 tys. pracowników (ok. 4% siły roboczej). Łącznie ma zostać zaoszczędzonych 5,5 miliarda dolarów, a zwolnienia będą tylko częścią tego wysiłku. 

W rozwiązaniu problematycznej sytuacji ma również reorganizacja firmy na trzy działy, a mianowicie Disney Entertainment (film, telewizja, streaming), ESPN i Disney Parks (towary). Pomimo spadającej liczby nowych abonentów oraz przynoszenia strat, streaming jest ciągle priorytetem dla firmy. Nie wiadomo czy podjęte działania osiągną założone cele, zwłaszcza że jest to trzeci plan restrukturyzacji w ciągu ostatnich 5 lat.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disney zwolni 7 000 osób. Usługa Disney+ przynosi znaczne straty

 0