Disqus – czyli komentuj na ITHardware.pl nie tylko przez konto Facebook

Disqus – czyli komentuj na ITHardware.pl nie tylko przez konto Facebook

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników domagających się możliwości komentowania publikacji na ITHardware.pl z pominięciem konta Facebook, zmieniamy system komentarzy! Dzięki Disqus możliwym staje się korzystanie z innych kont społecznościowych, jak również komentowanie bez jakiejkolwiek rejestracji.

Disqus to system prowadzenia dyskusji znany głównie z serwisów zagranicznych, choć stopniowo zyskujący popularność także w Polsce. Jego zaletą są szerokie możliwości integracji. W przeciwieństwie do systemu Facebook, Disqus nie jest ograniczony do jednego medium. Można go powiązać m.in. z kontami Twitter i Google+, a ponadto stworzyć konto unikalne - wyłącznie na potrzeby Disqus. Tym samym znika potrzeba ujawniania jakichkolwiek danych personalnych czy własnych zdjęć. Z tego względu wiele osób uważa Disqus za bardziej dojrzałą i bezpieczną formę komentowania publikacji. I również z tego względu Disqus ląduje na ITHardware.pl. Użytkowo możliwości są identyczne jak w przypadku apletu Facebook (nie ma problemów z załączaniem plików graficznych), toteż ciężko pisać o ujemnych aspektach takiej zmiany. 

Chwilowo modyfikacja uruchomiona jest w trybie testowym i obejmuje wyłącznie wpisy o ID 2704 lub nowsze. Czekamy przede wszystkim na Wasz feedback. Jeśli pomysł się nie sprawdzi, to dokładnie po tygodniu od chwili publikacji niniejszej aktualności komentarze Facebook powrócą w obrębie całej witryny. Jeśli zaś Disqus zostanie ogólnie zaaprobowany, wyprze wkrótce aplet Facebook kompletnie. Dlatego też bardzo prosimy o wszelkie informacje zwrotne i opinie. Będą one niezmiernie pomocne przy dalszym kształtowaniu systemu interakcji w naszym serwisie. Oczywiście chętnie odpowiemy również na wszelkie pytania, zarazem przyjmując do rozważenia ewentualne sugestie (gdyby takowe się pojawiły). Nie przedłużając, gorąco zachęcamy do sprawdzenia systemu Disqus. Można tego dokonać już pod niniejszym tekstem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Disqus – czyli komentuj na ITHardware.pl nie tylko przez konto Facebook

 0