DJI podzieli los Huawei? Amerykanie ostrzegają przed chińskimi dronami

DJI podzieli los Huawei? Amerykanie ostrzegają przed chińskimi dronami

Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych wydał ostrzeżenie o niebezpieczeństwie związanym z dronami chińskich producentów. Wystosowana informacja przestrzega przed urządzeniami konsumenckimi, których największym dostawcą w USA jest pochodząca z Shenzhen firma DJI. Chińskie urządzenia rzekomo mają wysłać wrażliwe dane z trasy przelotu do kwatery głównej w Chinach, gdzie są w zasięgu chińskiego rządu. "Rząd USA jest mocno zaniepokojony każdą technologią i produktem, który przenosi dane Amerykanów na terytorium państw autorytarnych, co pozwala ich służbom wywiadowczym na nieograniczony dostęp do tych danych".

Amerykanie idą na wojnę z chińskimi firmami. Huawei jest w bardzo kiepskim położeniu, a teraz ciemne chmury zbierają się nad DJI.

Ostrzeżenie Departamentu nie jest w żaden sposób aktem prawnym, a DJI nie jest (póki co) wymieniane z nazwy, jednakże patrząc na popularność ich produktów oraz trwającą wojnę handlową USA z Chinami, producent dronów powinien być gotowy na wszystko. Ostrzeżenie to jest następstwem działań wymierzonych przeciw Huawei, gdzie głównym argumentem jest nakładanie przez Chiny na swoich obywateli niezwykle rygorystycznych zobowiązań do wspierania krajowych działań wywiadowczych. "W DJI bezpieczeństwo jest podstawą wszystkiego co robimy, a bezpieczeństwo naszej technologii zostało niezależnie zweryfikowane przez rząd Stanów Zjednoczonych i wiodące firmy amerykańskie", mówi DJI w oświadczeniu, twierdząc, że konsumenci mają "pełną kontrolę nad tym jak ich dane są gromadzone, przechowywane i przesyłane".

"Dla instytucji rządowych i infrastruktury krytycznej, wymagającej dodatkowych gwarancji, zapewniamy drony, które nie przekazują danych do DJI i nie przesyłają danych przez internet, a nasi klienci mogą włączyć wszystkie środki ostrożności zalecane przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego. Każdego dnia amerykańskie firmy, służby ratunkowe i agencje rządowe USA ufają dronom DJI, aby pomóc ratować życie, zapewniać bezpieczeństwo pracowników i wspierać kluczowe operacje, a my podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie". W 2017 roku DJI dodało tryb prywatności do swoich dronów, który blokuje połączenie internetowe, podczas gdy dron jest w trakcie lotu. Była to jednak wyłącznie reakcja na notatkę armii amerykańskiej zalecającą, aby wszystkie jednostki przestały używać dronów DJI z powodu rzekomych problemów z cyberbezpieczeństwem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DJI podzieli los Huawei? Amerykanie ostrzegają przed chińskimi dronami

 0