Dlaczego Need for Speed Unbound nie trafił na PS4 i Xbox One? Deweloper z Criterion Games wyjaśnia

Dlaczego Need for Speed Unbound nie trafił na PS4 i Xbox One? Deweloper z Criterion Games wyjaśnia

Need for Speed Unbound mimo początkowych obaw graczy wywołanych głównie komiksową oprawą graficzną zbiera pozytywne oceny. Gra ominęła jednak konsole poprzedniej generacji (PS4, Xbox One), jaki jest tego powód?

Need for Speed Unbound nie trafił na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, jaki jest tego powód? Nowa generacja (PS5, Xbox Series X/S) jest z nami od dwóch lat, lecz old-geny wciąż dostają nowe tytuły i mają niemałą bazę aktywnych graczy, więc Electronic Arts tą decyzją zrezygnowało z dodatkowego zarobku. W wywiadzie dla Traxion.gg dyrektor kreatywny Criterion Games, Kieran Crimmins powiedział, że studio chce "zapewnić jak najlepsze wrażenia" i w związku z tym uznało, że najlepszym rozwiązaniem pozostaje tworzenie gier wyłącznie na sprzęt obecnej generacji.

Need for Speed Unbound nie trafił na PS4 i Xbox One, bo zdaniem jednego z twórców chciano zapewnić graczom, jak najlepsze wrażenia.

Co ciekawe deweloperzy myśleli o przygotowaniu wersji dla PS4 i Xbox One. "To znaczy, chcieliśmy, jednak rzeczy, które mogliśmy zrobić na konsolach obecnej generacji są o wiele lepsze od tego, co można osiągnąć na old-genach. Chodziło o zapewnienie jak najlepszych wrażeń graczom, którzy zagrają w tę grę. Granie w 4K i 60 klatkach na sekundę, HDR to wszystko zmienia. Nowy system fizyki, nowe efekty i nowa grafika – czuję, że każdy, kto w to zagra, całkowicie to zrozumie" – powiedział Crimmins.

Jednocześnie przyznał, że szkoda, iż Need for Speed Unbound nie zadebiutował na starszych urządzeniach. Dodał, że chciałby wypuścić produkcję na wszystko, co istnieje od zegarka po telewizor, ale muszą zapewnić społeczności jak najlepsze wrażenia z rozgrywki. Co ciekawe sporo innych produkcji EA trafi wyłącznie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Cóż to tylko pokazuje, iż PS4 oraz Xbox One tak jak ich poprzednicy pomału odchodzą do historii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dlaczego Need for Speed Unbound nie trafił na PS4 i Xbox One? Deweloper z Criterion Games wyjaśnia

 0