Długo wyczekiwana polska gra w końcu dostępna. Wygląda świetnie

Długo wyczekiwana polska gra w końcu dostępna. Wygląda świetnie

Minęło blisko sześć lat od pierwszej zapowiedzi tej gry, ale Witchfire jest wreszcie dostępny na PC. Pierwszoosobowa strzelanka typu roguelike w klimacie horroru od polskiego dewelopera The Astronauts (znanego z Zaginięcia Ethana Cartera) jest dostępna w sklepie Epic Games Store w ramach wczesnego dostępu za 167 zł.

Wraz z premierą gry The Astronauts opublikowało na YouTubie ponad 7-minutowy zwiastun przedstawiający wiele interesujących elementów rozgrywki Witchfire. Gra pozwala graczowi połączyć użycie broni typowej dla shooterów z zaklęciami magicznymi, które są niezbędne, by rozprawić się demonicznymi wrogami. Zresztą nie bez przyczyny twórcy określają ten tytuł jako Dark Fantasy ze spluwami. 

Twórcy określają ten tytuł jako Dark Fantasy ze spluwami. 

Oto krótkie podsumowanie fabuły gry:

Zdesperowany, chcąc zyskać szansę na triumf w śmiertelnej wojnie z czarownicami, Kościół przywołuje zakazaną pogańską magię, aby zamienić chętnych grzeszników w nieśmiertelnych łowców czarownic zwanych drapieżnikami.

Uzbrojony w potężne zaklęcia i przerażającą broń palną wyczarowaną przez najlepszych watykańskich czarowników, twoją misją jest odnalezienie niesławnej wiedźmy z Morza Czarnego, zniszczenie widmowej armii, która ją chroni i odzyskanie tajemniczego artefaktu, który może w końcu odwrócić losy wojny.

Witchfire będzie przez pewien czas dostępną wyłącznie w Epic Games Store, chociaż deweloper planuje ostatecznie udostępnić ten tytuł w innych sklepach na komputery PC, a także na konsolach. Gra korzysta z silnika Unreal Engine 4 i jeśli posiadacie w swoim komputerze kartę graficzną NVIDIA, już dziś będziecie mogli pobrać aktualizację sterownika, która umożliwi obsługę DLSS 3 oraz obsługę NVIDIA Reflex.

Zespół The Astronauts został założony przez byłych deweloperów People Can Fly (w tym Adriana Chmielarza, który zakładał oba studia), czyli ekipy m.in. od gier FPS Painkiller i Bulletstorm. Witchfire to dopiero druga gra Astronautów i zobaczymy czy odniesie podobny sukces jak poprzednie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Długo wyczekiwana polska gra w końcu dostępna. Wygląda świetnie

 0